27 березня, середа: що варто подивитися цього дня

26 березня 2013

Хоча конкурсні покази фестивалю вже добігли кінця, лишається ще чимало у цікавих позаконкурсних заходів, зустрічей з кінематографістами та майстер-класів. Онлайн-гід допоможе не загубитися у насиченій програмі Docudays UA і обрати фільми та події на свій смак.

 

СПЕЦІАЛЬНА ПОДІЯ. «Час життя об’єкта в кадрі». Режисер: Олександр Балагура.

Обираючи фотографію за матеріал фільму, темою якого є пам’ять, ми неминуче опиняємось у лабіринті «чужих» та своїх спогадів, «чужого» і свого часу… І в пошуках виходу самі стаємо частиною цього лабіринту і матеріалом власного фільму.  Дуже особистісний погляд на реальність від Олександра Балагури, члена журі DOCU/КОРОТКО, який особисто представить фільм.

Будинок кіно, Синя зала, 14:00

 

DOCU/ANIMA. Документальна анімація.

Ще кілька років тому словосполучення «документальна анімація» видавалося

оксюмороном. Зараз – це найактуальніший спосіб оповіді. До півторагодинної добірки експериментальних короткометражок увійшли призери МКФ у Берліні, Амстердамі та Sundance; номінант на премію «Оскар» і хіти правозахисних фестивалів.

Будинок кіно, Синя зала, 17:00

 

ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ. Показ фільму-переможця конкурсу DOCU/ЖИТТЯ.

Будинок кіно, Червона зала, 19:00

 

Майстер-клас Павла Костомарова

Кінооператор і режисер-експериментатор, добрий друг фестивалю Docudays UA переможець багатьох фестивалів, у тому числі володар «Срібного ведмедя» на Берлінале розповість про свій новий проект «Реальность.doc», відеоактивізм і веб-документалістику загалом.

«Кінопанорама», Мала зала, 12:00

 

Майстер-клас Стефана Сьоана

Стефан Сьоан – один з авторів веб-проекту Gol!Ukraine. Це документальний проект, створений французькими журналістами Стефаном Сьоаном і Матьє Сартром та українською командою – Катериною Бабкіною, Олегом Сосновим та Марією Нестеренко. Інтерактивні фільми, що були зняті протягом чемпіонату Євро-2012 і презентувались на сайтах французької газети Le Monde і телеканалу Arte, демонструють новаторський погляд на футбол, Україну та її мешканців. Gol! Ukraine – унікальний проект французької та української команди, який поєднав у собі документальне кіно та інтернет-технології.

«Кінопанорама», Мала зала, 14:00

 

НАЙКРАЩІ ФІЛЬМИ DOCUDAYS UA. «Аргентинський урок». Режисер: Войцех Старонь

Коли людина зовсім юна, їй часом важко бути життєрадісною та цінувати своє життя – особливо тоді, коли воно зазнає кардинальних змін. Саме так здається маленькому польському хлопчикові Янеку, який із батьками переїжджає до Аргентини. Тут йому доведеться дорослішати, закохуватися, віднаходити себе у прекрасному, але, на перший погляд, такому чужому середовищі.

Переможець конкурсу DOCU/ЖИТТЯ 2012 року.

«Кінопанорама», Мала зала, 17:00

 

Закриття Docudays UA

Національний центр Олександра Довженка та Docudays UA представляють прем’єрний показ відреставрованої версії фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928, УРСР) у музичному супроводі Антона Байбакова. Документальна стрічка, що розповідає про будівництво соціалізму в Українській РСР, це перший фільм, знятий Вертовим в Україні. Одинадцядтий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших промислових гігантів. Режисер вирішив обійтися без «круглих дат», щоб уникнути зайвого галасу та офіційних урочистостей. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в УРСР.

Перформанс здійснений у рамках проекту «КОЛО ДЗИҐИ»

Арт-простір «Мин», вул. Дегтярівська 5

 

Завершують свою роботу «Жива бібліотека» та виставка світлин Андрія Матросова.

Будинок кіно, Хол третього поверху.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020