Docudays UA покаже «Арабську весну»

07 березня 2013

Поки політики на Сході й Заході прораховують геополітичні та економічні втрати і виграші, які принесла Арабська весна, а впливові медіа пишуть про загрози й міжнародну безпеку, в українців є чимало причин подивитися на арабські повстання під іншим кутом. Саме тому 10-й Docudays UA вперше презентує спеціальну програму документальних фільмів «Арабська весна». «Це можливість поглянути на себе з боку, простежити, як люди вчаться бути відповідальними громадянами, і зрозуміти, що революція – не подія, а процес, який залежить від кожного», – вважає модератор цієї програми – незалежний журналіст-міжнародник Наталя Гуменюк.

 

До складу «Арабської весни» увійшли три українські прем’єри, які географічно охопили три країни. «Завтра було краще» туніського режисера Хінде Бужемаа зображує незвичайну подорож сміливої безпритульної жінки Аїди крізь призму хаосу революції. У британському фільмі «Революціонер із примусу» Шона МакАллістера йдеться  про Ємен часів початку революції, про втрати, гнів та надію, що стали незмінними супутниками тих подій. Петр Льом, режисер норвезько-канадського фільм «Назад на площу», у свою чергу, пропонує простежити за долею п’ятьох людей, постраждалих від рук постреволюційного військового режиму в Египті.

 

Час та місце показів незабаром з’явиться у Фестивальному розкладі на http://www.docudays.org.ua  та на сторінці у Фейсбук

 

 

На фото кадр з фільму «Назад на площу»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020