Конкурсні програми Docudays UA - найголовніше!

20 березня 2013

Традиційно, найголовніші програми Docudays UA – конкурсні: DOCU/ПРАВО, DOCU/ЖИТТЯ та DOCU/КОРОТКО – їх не можна пропускати за жодних обставин.

 

14 повнометражних і 15 короткометражних фільмів цьогорічного конкурсу – це потужна, дбайливо скомпонована збірка документальних хітів. Багато з цих фільмів уже вибороли призи на престижних міжнародних фестивалях, – Канни, Роттердам, Лейпциг, Карлові Вари, Sundance, HotDocs, – але деякі розпочнуть своє фестивальне життя в саме Україні, на Docudays UA.

 

Особливо тішить той факт, що за приз конкурсу DOCU/КОРОТКО на рівних із іншими учасниками боротимуться цього року аж два українські фільми.

 

Отже, кілька слів про кожну з конкурсних програм.


 

DOCU/ПРАВО. Сім повнометражних фільмів представлятимуть Єгипет, Аргентину, Литву, Німеччину, Ісландію, Естонію та Фінляндію. У полі зору – життя країн, які зробили чи тільки роблять свій вибір. Часом це – млявий дрейф, а інколи – справжній хардкор.

 

 

 

DOCU/ЖИТТЯ. Неперевершена сімка повнометражних фільмів, створених у Румунії, Канаді, Грузії, Литві, Латвії, Сербії та Польщі. Режисери не з чуток знають, як зробити справжній хіт із малобюджетного проекту. Ці історії про особисте: від комічного боку стосунків документаліста з його «героями» до справжнього катарсису після інтимної розмови.

 

 

DOCU/КОРОТКО. П’ятнадцять короткометражних фільмів, на перший погляд, дуже різняться одне від одного. Їх географічна приналежність вражає: від Конго до України, від Австралії до Китаю. Різний фестивальний статус: від світових прем’єр – до заслужених учасників престижних фестивалів. Різна тривалість: від 10 до 45 хвилин. Та все ж їх дещо об’єднує: це звичайні історії звичайних людей, які забути не можливо.

 

Docudays UA ніколи не був майданчиком для пасивного кіноперегляду – життя фільмів продовжується, коли світло у залі вмикається, і на сцену виходять їх творці, щоб зустрітися зі своєю публікою. Ґрунтовні дискусії забезпечать талановиті модератори Максим Буткевич, Ксенія Харченко та Ірина Танцюра.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020