DOCUDAYS UA: Відкриття фестивалю. Туе Стін Мюллер

24 березня 2013

 

Переклад: Анастасія ПерунВсе почалося зі снігової заметілі в Києві. Проте її масштаби не можна порівняти з тим, що відбувалось у Будинку кіно 22 березня. Протягом відкриття фестивалю виступ урочисто вдягнених ведучих був раптово перерваний вторгненням представників органів влади, які від імені деякого пана Помідорова заявили, що фестиваль буде заборонений через його опозиційні виступи щодо влади. Ви можете побачити на фото міліцію в уніформі із щитами, що вишикувалась для захисту спікера… У відповідь на це із зали лунали протести, а на сцені відбулось щось на кшталт переговорів. Врешті-решт, як я зміг побачити із свого місця, міліціонери покинули залу, а церемонію відкриття змогли продовжити.

 

Після презентації програм фестивалю пройшов показ фільму-відкриття «Твердиня» празьких режисерів Клари Тасовської та Лукаша Кокеша. Це іронічна стрічка про реалії Придністровської Молдавської Республіки, про її колишнього лідера Смірнова та його 20-річну діяльність. Найбільше сміху викликали епізоди про  вибори і пропаганду на телебаченні, підсилені постійним нагадуванням про вплив Росії на політику держави. Як на мене, в деяких моментах фільм виходить за рамки дозволеного етикою і виставляє наївність тамтешніх людей на посміховище.

 

А в кінці церемонії глядачі побачили міліціонерів знову – цього разу вже на екрані. В невеликому ролику захисники порядку катались на своїх щитах як на сноубордах. Зрештою, слоган фестивалю Docudays UA: «Вибір є!».

 

Переклад: Анастасія Перун

www.filmkommentaren.dk

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020