Docudays UA на АРТ-ПІКНІКУ: повний метр

27 серпня 2013

Docudays UA представляє 4 покази документального кіно у рамках фестивалю АРТ-ПІКНІК Слави Фролової. Третій та четвертий покази відбудуться 30 серпня та 6 вересня о 20:30 у 8-му павільйоні ВДНГ (Київ, пр-т Академіка Глушкова, 1). Вхід – вільний!

 

Останні два покази пройдуть під знаком повного метру та креативної документалістики. Docudays UA представить два фільми з цьогорічної конкурсної програми DOCU/ЖИТТЯ.

 

30 серпня буде представлено сербську стрічку “Драґан Венде – Західний Берлін”, режисери Драґан фон Петровіч, Лена Мюллер (Сербія, 2012, 92 хв.).


Колись він був королем, але тепер зійшов зі сцени. У цій трагікомічній балканській стрічці молодий белградський оператор Вук стежить за долею свого дядька Драґана Венде – вуличного короля гедоністичної дискосцени у Західному Берліні 1970-х. Йому, як югославу, існування Берлінського муру також було на руку. Нині дядько Вука – старий швейцар у борделі, що живе за рахунок соціальної допомоги і мріє про повернення старих часів. Очима його племінника ми бачимо мікросвіт «жертв змін», котрі будують справжні стратегії виживання в місті, яке все ще не є єдиним цілим.


 


6 вересня глядачі побачать канадський фільм “Виродок співає найсолодше” реж. Крісті Ґарленд (Канада, Данія, 2012, 71 хв.)


Пол на прізвисько Силач дуже зайнята людина. Він добре знається на середньому класі й сподівається підняти рівень життя своєї родини до нього. Його вихованці потребують постійного нагляду, адже Силач заробляє на життя, вирощуючи бійцівських півнів і співочих птахів. Крім того, він докладає всіх зусиль, аби витягти свою матір Мері з пияцтва. Їй 75, та вона раз у раз подається на пошуки випивки, натомість зазнаючи поранень. Вона п’є, щоб забути й залити ніч, якої боїться не просто так. Утім, вона все ще читає напам’ять власні вірші, які родина слухає з любов’ю та захопленням. Мері опирається усім спробам Силача, а він таки гне своєї – аж поки не вдається до рішучіших дій.   


 

 

Світлина Олексія Карповича 

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020