Docudays UA у Мінську: «Світ – це люди»

25 листопада 2013

З 28 листопада до 1 грудня на різних творчих майданчиках Мінська відбудуться покази п’яти найкращих фільмів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль пройде під гаслом: «Світ – це люди». Організатор фестивалю – Просвітницько-соціальне громадське об’єднання «Звяно».

 

В рамках фестивалю «Docudays UA – Мінськ» будуть представлені фільми відомих європейських режисерів-документалістів, що висвітлюють тему взаємодії людини та суспільства, цінності людської особистості, засадничих прав і свобод у сучасному світі. Після кожного показу відбудуться обговорення фільмів за участі представників творчих кіл Білорусії, журналістів та глядачів.

 

Організатор, голова просвітницько-соціального громадського об’єднання «Звяно» Таццяна Яворська: «Ми робимо цей фестиваль, тому що розуміємо, що зона нашого комфорту не закінчується дверима квартири. Для того щоб ми та наші діти жили в безпечному світі, важливо формувати в суспільстві цінність прийняття іншого, не такого, як я, говорити про толерантність, пропонувати рішення, нові підходи та погляди на соціальні проблеми.

 

Організовуючи покази документального кіно про права людини, ми пропонуємо всім, кого цікавлять питання свободи, прав людини, вирішення гострих соціальних проблем, вийти з кухонь та обговорити їх разом на фестивальних майданчиках».

 

Гасло фестивалю «Світ – це люди» – не випадкове. Цією фразою характеризує світ один із героїв фільму-відкриття «Розмови на серйозні теми» литовської режисерки Ґієдре Бейноруте. На думку організаторів, світ у якому ми живемо, створений людьми, і те, який він є і буде, залежить од людей.

 

Програма фестивалю:

28 листопада, 19:00: «Розмови на серйозні теми», Ґієрде Бейноруте (Литва); галерея TUT.BY.

29 листопада, 19:00: «Незграбною ходою», Камілія Юзефовіч (Польща); творчий простір «ЦЭХ».

30 листопада, 17:30: «Синдром панка», Юкка Каркайнен (Фінляндія); галерея «Ў».

1 грудня, 17:30: «Документаліст», Іварс Звієдріс, Інесе Клява (Латвія); творчий простір «ЦЭХ».

1 грудня, закритий показ: «Твердиня», Клара Тасовська, Лукаш Кокеш (Чехія).

 

Дивіться також сторінку події на фейсбуці

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020