Стартує фестиваль голландського кіно «Летючий голландець»

23 квітня 2013

Четвертий за рахунком фестиваль пройде за підтримки посольства Королівства Нідерландів та МКФ Молодість під знаком ван Гога: 30 березня виповнилося 160 років від дня народження художника. В основі постера фестивалю – картина голландського майстра «Рибальські човни в Сен-Мері».

25 квітня у київському кінотеатрі «Київ» відкриє «Летючий голландець» претендент на Оскар від Нідерландів, володар двох нагород за найкращий дебют на Берлінале, фільм «Галченя» Боудевейна Кооле. Стрічка про дружбу 10-річного Йойо з маленьким галченям, що прилетів до хлопчика на підвіконня. Дивним чином саме птах допомагає Його залагодити стосунки з татом, якому ніяк не вдається знайти з сином спільну мову.

Найсміливіша документальна картина фестивалю – «Знайомство з Фоккенами» від режисерського тандему Габріеля Провааса та Роба Шредера. Луїза і Мартіна Фоккени - сестри-близнючки. 40 років вони працювали повіями. Звільнившись від опіки сутенерів, вони заснували власний бордель і першу у світі профспілку для повій.

‘Paradiso’ Джероєна Берквенса – стрічка про амстердамський клуб, який створений на землі у стінах старовинної лютеранської церкви, на сцені якого виступали Іггі Поп і Курт Кобейн.

Унікальна дебютна робота Паскаля Сімонса, фільм «Лотос», підніме питання самотності в мегаполісі. 24 години камера режисера відстежує життя у нашому швидкоплинному і вічно зайнятому світі. На очах глядача розгортається зворушлива, трагічна і в той-таки час смішна історія.

Ще один жіночий вислів фестивалю – «Ефект доміно від Паули ван дер Оест». Що відбувається, коли світ накриває економічна криза? Що, здавалося б, може бути спільного у лондонського банкіра, механіка з Мічигану, нареченого, який скасував весілля та індійської жінки, що випікає торти на замовлення?

Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Фестиваль, окрім Києва, буде проходити у Львові, Одесі та Харкові з 25 до 30 квітня 2013 року

 

news.bigmir.net

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020