Docudays UA запрошує на українську прем’єру «Я дихаю»

19 червня 2013

21 червня Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує підтримати унікальний глобальний захід – Всесвітній день обізнанності про хворобу мотонейрона (ХМН) або боковий аміотрофічний склероз (БАС).

 

У п'ятницю 21 червня о 19.00 Docudays UA та Кіноклуб Києво-Могилянської академії вперше в Україні представить документальний хіт цього року, інтимний портрет несамовитої мужності  «Я дихаю», створений режисерами Еммою Дейві та Мораґом Маккінноном (Данія-Великобританія, 2012, 72 хв.).

34-річний Ніл, головний герой фільму, помирає від невиліковної та маловідомої хвороби. Це хвороба мотонейрона. Ще рік тому він був звичайним хлопцем з жінкою та сином. Зараз лежить повністю паралізований. Чоловік знає: за кілька місяців він помре. Однак він все ще може говорити.

 

З великим почуттям гумору Ніл збирає свої спогади у персональному блозі. Він хоче залишити історію свого життя маленькому синові Оскару, всім небайдужим та тим, хто може зіткнутися зі страшною хворобою. Фільм досліджує тонку межу між життям та смертю, між здатністю та нездатністю бути людиною.

 

Стрічка «Я дихаю» відіграє важливу роль в унікальному глобальному заході – Всесвітньому дні обізнанності про хворобу мотонейрона (ХМН) або боковий аміотрофічний склероз (БАС).  21 червня цього року фільм з'явиться на екранах по всьому світу від Австралії до України з метою підвищення обізнаності та збору коштів на дослідження ХМН. Напередодні, 20 червня, відбудеться британська прем’єра фільму на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі.

 

Більше про акцію можна дізнатися на веб-сторінці фільму: www.iambreathingfilm.com

 

Сторінка акції на Фейсбуці: www.facebook.com/events/664588063567368/

 

Вхід на показ БЕЗКОШТОВНИЙ.

 

Адреса Кіноклубу Києво-Могилянської академії: вул. Набережно-Хрещатицька, 27, корпус 9, кімната 13.

За подіями Кіноклубу слідкуйте на Фейсбук-сторінці: www.facebook.com/kinoklub.kma

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020