Місце зустрічі – «Жива бібліотека»

19 березня 2013

З 23 до 27 березня Docudays UA вдруге відкриває «Живу бібліотеку»!

«Книжками» є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали і трансгендери), певних професійних груп, а також люди, про особливості життя яких небагато відомо широкому загалові (як, наприклад, біженці), або ж ті, хто так чи інакше взаємодіє з різними меншинами (наприклад, феміністки, правозахисники).

Бібліотека супроводжує Docudays UA уже другий рік – і це серйозний виклик для організаторів: каталог книжок цього року виріс майже вдвічі. Усього в різні дні можна буде почитати більше 20 живих книжок.

«Для нас «Жива бібліотека» - це місце початку розмови, насамперед, про ідентичність. Ніхто не народжувався, аби стати біженцем, ми не обираємо своїх батьків та колір шкіри… Проте все це щодня впливає на наше життя. Як живе кримська татарка, ВІЛ-позитивний, як оцінює свій досвід колишній ув'язнений, чим цікавиться правозахисниця? Ми хочемо створити комфортне й безпечне місце зустрічі. Наша мета – за допомогою розмови показати, наскільки відрізняється справжнє життя від стереотипів, у яких ми всі застрягли», – пояснює кураторка «Живої бібліотеки» Олександра Назарова.

Це абсолютно безкоштовно, однак «читачі» повинні дотримуватися певних правил: за раз можна спілкуватися лише з однією «книжкою», найкраще – з тією, яка найменше подобається. Повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані.

Звичайно ж, у «Живій бібліотеці» не буває безглуздих, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ – словесних чи фізичних.

Бібліотека працює щодня з 23 по 27 квітня в Будинку кіно з 12-00 до 17-00.

За новинами та розкладом «Живих книг» стежите у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/471888182884901/


Олександра Назарова, куратор «Живої бібліотеки»

Контакти для ЗМІ:
+38 097 2386386
nazarova@noborders.org.ua

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020