Українські драматурги заснували проект «Кіноволонтери»

15 вересня 2014

 

Українські актори, митці та режисери започаткували об’єднання для створення кіно- та телепродукції власним коштом. Проект заснований діячами культури Олександром Мірошниченком (псевдонім Олександр Вітер) та Недою Нежданою і має назву «Кіноволонтери». Ініціатива має на меті безоплатне залучення до знімального процесу відомих акторів, сценаристів та режисерів. Олександр Мірошниченко розповів Cultprostir:

 

«Проект виник як єдино можливий шлях. Зараз існує ситуація певного вакууму. Ми правомірно прибираємо з ефіру російський телепродукт але не маємо жодної заміни для нього. З іншого боку згортаються спільні проекти з Росією. Отже і якихось перспектив (в тому числі і фінансових) українські митці не мають. Всі покладаються на державну підтримку, нові закони та якесь нове міфічне фінансування. Це, в принципі, непогано, але давайте будемо реалістами».

 

На думку Олександра, одним із найпотужніших провідників державної ідеології є формат телевізійних серіалів та фільмів. Саме телебачення здатне охопити максимальну глядацьку аудиторію. Головну проблему зараз вбачають лише у відсутності фінансування. Це не зовсім так, – зазначив Олександр Мірошниченко. Кожна телекомпанія та продакшен мають технічний ресурс для зйомок телепродукту. Камери, світло, звук, комп’ютери для монтажу. Для зйомок наприклад сітікому – цього більш ніж достатньо. Є витрати, зв’язані з оплатою акторів. Ось тут і виникає ідея проекту «Кіноволонтери».

 

Щоб долучитися до ініціативної групи, можна надіслати і-мейл на адресу viter72@yahoo.com.

 

Джерело: cultprostir.com.ua

 

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020