«Вітаємо на Фукушімі» показали в Запоріжжі

14 квітня 2014

13 квітня у Запоріжжі відбувся перегляд фільму режисера Алена де Альо «Вітаємо на Фукушімі», що брав участь у цьогорічному конкурсі DOCU/ПРАВО.

 

Показ у в центрі мистецтв «Арт-Простір» організовано Представництвом Європейського Союзу в Україні спільно з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. 

 

Один рік буднів кількох родин із Мінамісоми, що за 20 кілометрів від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Після стількох зусиль ліквідаторів, наукової невизначеності, вагань можновладців – кому вірити? Лишатися? Їхати звідси? Кожна родина ухвалює такі рішення на самоті. Режисер оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам’ятали про них. Але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Валізи спаковано й каністри з пальним готові на випадок, якщо доведеться тікати якнайшвидше від цунамі чи землетрусу.


По закінченню показу відбулася дискусія з Ігорем Гармашем, президентом Запорізького кіноклубу «Сходження» за участю Вікторії Давидової, Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС, Хольгера Роммена, Першого секретаря, Керівника відділу контрактів і фінансів Представництва ЄС в Україні.

 

Кінопоказ відбувавсяв рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» у співпраці із Міжнародним фестивалем документального кіно DocudaysUA.

 

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» - це серія інформаційно-просвітницьких заходів (публічних заходів, вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить протягом року по всій Україні. Мета кампанії - поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm

 

Docudays UA – Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, що проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020