Червневі покази фільмів-переможців у «Майстер Класі»

21 червня 2015

У червні Docudays UA спільно з Домом освіти та культури «Майстер Клас» покаже вибрані стрічки-призери цьогорічного фестивалю. До програми увійшли переможці трьох традиційних конкурсів, а також фільм, що отримав приз глядацьких симпатій. Покази відбуватимуться щовівторка у кінозалі Дому «Майстер Клас» за адресою: вул. Лаврська, 16а.

 

Дім освіти та культури «Майстер Клас» був створений у 2007 році як відкритий інтелектуально-творчий майданчик, на якому щотижня відбуваються концерти джазової і академічної музики, лекції з європейської історії та мистецтва, кінопокази, виставки, творчі вечори. Дім «Майстер Клас» також є організатором міжнародного дитячого джазового фестивалю «ОКешкин джаз», Фестивалю актуального українського театру, міжнародного фестивалю диригентського мистецтва «UA-artistic Music», міжнародного фестивалю піаністів-аматорів «Каштановий рояль», дискусійно-творчої платформи «Арт форум».


Програма показів


2 червня

19:00 – «Разом» російського режисера Дєніса Шабаєва. Цю стрічку журі DOCU/ЖИТТЯ визнало найкращою за «новаторство, здатність надихати й глибоку роботу з героями». Фільм виконано у стриманій, але самобутній манері, з ефективним використанням прийомів оповіді від імені дитини. Стрічка нагадує роуд-муві, в якому глядач спостерігає, як разом із пейзажами за вікном автівки змінюються такі суперечливі, але водночас теплі стосунки батька й доньки.

 

 

9 червня

19:00 – «Яма» чеського режисера Їржі Стейскала. Фаворитом глядачів 12-го Docudays UA став фільм про українську родину, що чинила спротив міській забудові, і опинилася в пастці між висотних будинків Києва. Режисер створив портрет однієї надзвичайної родини в сучасній Україні. Переможця цієї номінації визначали анонімним голосуванням самі глядачі після перегляду кожного з фільмів.

 

 

16 червня

19:00 – «Божа воля» режисерки Бєати Бубєнєц (Росія). Головний приз конкурсу  DOCU/ПРАВО.  Фільм спрямований проти російського православного мракобісся. Головний герой – Дмітрій Ентео – привернув до себе увагу публіки після кількох самостійних ексцентричних акцій. Він називає себе православним «акціоністом» і виступає проти творчості мистецьких груп «Война» та «Pussy Riot». 

 

 

23 червня

19:00 – Показ переможців конкурсу DOCU/КОРОТКО.

 «Точка відліку» польського режисера Міхала Щесняка, в якій ідеться про зворушливу дружбу двох героїнь, одна з яких мешкає у в’язниці, а інша – у будинку престарілих.

 

 

«Медик іде останньою» режисерки Світлани Шимко (Угорщина, Україна). Героїню фільму – лікарку-волонтерку Тетяну – журі відзначило за харизматичність, безстрашність та готовність іти до кінця за справу, в яку вона щиро вірить.

 

 

«Фізрук, золото та річка» режисера Аманбека Ажимата (Киргизстан). Цю стрічку було відзначено почесним дипломом як таку, що оповідає історію невідомого місця, де герої борються за виживання у жорстких умовах дивовижно невимушено й не без гумору.

 

«Docudays UA офіційно називається Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини, але цього року стало зрозуміло, що він виріс у повноцінний фестиваль документалістики… На вечірніх показах публіка стояла у стометрових чергах, інколи навіть намагаючись виламати двері в зал». Дмитро Десятерик, «День».

 

«В лентах, названных победителями XII Международного фестиваля Docudays UA, особенно заметной оказалась сквозная тема конкурса – стремление героев отвоевать и защитить личное пространство».  Александр Гусев«Українська правда. Життя».

 

Вхід на покази вільний

 

Кадр з фільму «Разом»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020