Українська прем'єра. Чи може комп'ютер передбачити світову економіку?

28 вересня 2015

29 вересня у рамках серії безкоштовних кінопоказів про коруцію Docudays UА, Transparency International Україна та KMArt Yard запрошують на прем’єрний показ фільму «Прогнозист» в Україні. Після показу відбудеться пряма трансляція з Греції, де проходитиме дискусія з головним героєм фільму Мартіном Армстронґом та режисером стрічки Маркусом Веттером.

Документальний фільм «Прогнозист» розповідає історію життя Мартіна Армстронґа, чиї прогнози в 1980-х дестабілізовували цілі національні економічні системи. Він розробив комп’ютерну модель на базі числа пі та інших циклічних теорій, щоб передбачити поворотні точки економіки з неймовірною точністю. Пізніше Армстронґ відмовився брати участь у глобальному маніпулюванні ринків і став головним фігурантом безпрецедентного судового скандалу. 

Зі зростанням популярності Мартіна, відомі нью-йоркські банкіри почали запрошувати його до свого «клубу», щоб той допоміг їм із маніпуляціями на ринку. Він неодноразово відмовлявся. Того ж 1999 року ФБР вдерлося до його офісу й конфіскувавши комп’ютерну модель, звинуватило його в організації тримільярдної фінансової піраміди. Чи була це спроба змусити його замовкнути й зупинити початок громадського обговорення справжньої фінансової піраміди боргів, що світ їх акумулював десятиліттями? Армстронґ прогнозує початок всесвітньої кризи державних боргів після 1 жовтня 2015 року – це величезна поворотна точка пі, яку спрогнозувала його комп’ютерна модель багато років тому.

Після показу глядачі зі всього світу матимуть можливість приєднатися до обговорення фільму, надславши свої питання героєві фільму і режисерові через соцмережі – Facebook та Twitter.

На підтримку фільму «Прогнозист» діє інтерактивний додаток. Ця хроніка надає центральним подіям життя Мартіна Армстронґа політичного та історичного контексту. Глядачі можуть самостійно дослідити хронологію та знайти відповіді на запитання, які ставить фільм.

 

Про головного героя

Мартін Армстронґ – в минулому американський фінансовий радник ринку обсягом у трильйони доларів. Завдяки глибоким знанням історії фінансових ринків, він знайшов вихід із майбутньої кризи. Він передбачив точну дату «чорного вівторка» 1987 року, згасання стрімко зростаючої біржі в Японії 1990 року, поворотні точки американського та європейських ринків у липні 1998 року та обвал фонду Ніккей 1989 року. Він був одним із найдорожчих ринкових аналітиків Волл-стріт, його назвали економістом десятиліття та найкращим фондовим менеджером 1998 року. Проте він відмовився підіграти банкірам і застеріг своїх клієнтів, що «клуб» маніпулює курсом валют та ринком срібла.

 

Про режисера

Маркус Веттер народився 1967 року. Здобув диплом з економіки (1991) та медійної теорії та практики (1994). Від 1994 року працював монтажером на телебаченні, продюсером та режисером на ARD/SWR у Бабен-Бадені та Штуттґарті. Його фільми були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях і здобули низку нагород, зокрема, три нагороди ім. Адольфа Ґрімма – німецького аналогу «Оскара» та нагороди Німецької академії.

 

Про Transparency International Україна 

Українське представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International Україна є частиною глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Її місія в Україні - обмежити збільшення рівня корупції шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.


Фільм озвучений англійською мовою з українськими субтитрами, міжнародне обговорення з глядачами транслюватиметься англійською мовою.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020