Зустрічайте фільм-відкриття фестивалю

16 березня 2017

Цього року фестиваль Docudays UA відкривається документальною стрічкою «The Yes Men: Згодні бунтують» режисерів Лори Нікс, Енді Бічлбаума та Майка Бонанно.

 

Це історія про знаменитий дует активістів, який протягом двох десятиліть створював ефектні містифікації в ЗМІ, аби викривати злочини корпорацій. Нині ж ці веселі активісти досягли середнього віку, і їм нелегко вдається зберігати ентузіазм у боротьбі проти зміни клімату. Чи вдасться їм зібратися й узяти себе в руки, перш ніж розтануть полярні льодовики?

 

«Зміна клімату є однією з тих питань, що може змусити вас лишитися в ліжку на цілий день», - розповідає Лора Нікс в одному зі своїх інтерв'ю. - «І гумор - найкраща зброя для розв'язання тем, які можуть пригнічувати, адже гумор робить їх більш доступними. Звичайно дії були задумані комічними - будь-то ситуації з підробним полярним ведмедем на баржі в Амстердамі, чи підрядники, які приєдналися до танцю в конференц-холі. Для мене найкраща комедія також включає в себе пафос, тому було важливо в цьому фільмі показати, що дії The Yes Men не завжди є успішними. Поразки можуть бути смішними, і активізм завжди міститить у собі поразки, навіть якщо загальні соціальні рухи, як правило, спрямовані на досягнення успіху. І я думаю, що ми ще більше співпереживаємо хлопцям, коли відчуваємо їхню боротьбу і в комедійному, і в реалістичному світлі».

 

The Yes Men грають роль корпоративних злочинців великого масштабу, щоб привернути увагу до своїх злочинів проти людства та довкілля. Їхні обурливі сатиричні інтервенції на бізнес-заходах, в інтернеті, на телебаченні та на вулицях лягли в основу двох попередніх документальних фільмів – «The Yes Men» та «The Yes Men рятують світ», що здобули чимало нагород та стали фаворитами на фестивалях у Торонто, Берліні, фестивалі South by Southwest та багатьох інших. 

 

Шон Девлін особисто приїде на фестиваль презентувати фільм. Він один із найдосвідченіших представників команди Yes Lab, відповідальної за організацію численних проектів The Yes Men. Під час фестивалю він також проведе лекцію у рамках подій RIGHTS NOW! - «Yes Lab: брейнстормінг творчих ідей». Зареєструватися на подію можна за лінком.

 

 

Вхід на церемонію відкриття лише за запрошеннями. Повторний показ документального фільму «The Yes Men: Згодні бунтують» відбудеться 25 березня о 11.00 у синій залі «Будинку кіно». Вхід вільний.

 

На фото кадр з фільму «The Yes Men: Згодні бунтують»

XVI МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
Docudays UA вручить спеціальну нагороду «Rights Now!». Зустрічайте на…
Новини
Docudays UA вручить спеціальну нагороду «Rights Now!». Зустрічайте нашe журі!
Docudays UA започатковує нагороду «Rights Now!». Тепер з усіх програм фестивалю буде номіновано десять фільмів, що розповідають про захист прав людини
Новини
Дозволити програмі змінити вашу свідомість?
Новини
Дозволити програмі змінити вашу свідомість?
Про концепцію та візуальне рішення Docudays UA-2019
Новини
DOC/САДОК іде в Бібліотеку Майбутнього!
Новини
DOC/САДОК іде в Бібліотеку Майбутнього!
Креативний простір для молодших відвідувачів фестивалю не втомлюється щороку змінювати свій формат
Новини
DOCU/ХІТИ: усі грають в ігри
Новини
DOCU/ХІТИ: усі грають в ігри
Зустрічайте зіркові стрічки цьогорічної програми фестивалю!
Новини
Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?
Новини
Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?
Наше журі визначить кращі фільми в межах традиційних основних програм фестивалю: DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА
Новини
Музика в кіно: запрошуємо на воркшоп видатної британської композиторк…
Новини
Музика в кіно: запрошуємо на воркшоп видатної британської композиторки
Володарка премії BAFTA Нейніта Десаї представить документальний фільм «Неприборкана Румунія»
Новини
Приєднуйтеся до Docudays UA-2019! Абонементи за вигідною ціною
Новини
Приєднуйтеся до Docudays UA-2019! Абонементи за вигідною ціною
Кінопрем'єри, дискусії з експерт(к)ами та майстер-класи від зірок світової документалістики — цьогорічний Docudays UA знову готує для вас насичений тиждень!
Новини