Світова прем'єра історії-переможця конкурсу «The Guardian прямує в Україну»

04 травня 2018

Повнометражний фільм «Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко у програмі найбільшого фестивалю документального кіно в Британії Sheffield Doc/Fest.

 

Свого часу історія 20-річної футболістки з Києва стала проектом-переможцем у рамках всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну». Режисерка Аліса Коваленко та продюсер Стефан Сіоан за результатами фінального пітчингу під час Docudays UA-2016 отримали грант у 5000 фунтів від британського видання The Guardian на створення короткометражного фільму. Онлайн-прем'єра короткометражної стрічки «Домашній матч» відбулася на сайті The Guardian.

 

Згодом автори фільму створили повнометражну стрічку історії про дівчину, яка виросла на задвірках великого міста й знайшла свій шлях до певного умовного благополуччя через футбол. Прем'єра цієї історії під назвою «Домашні ігри» відбудеться в Британії. Повнометражна стрічка – це копродукція трьох країн: України, Франції та Польщі.

 

Упродовж останніх трьох років Docudays UA в рамках індустріальної платформи DOCU/ПРО проводив низку конкурсів та воркшопів для молодих режисерів та режисерок, продюсерів та продюсерок документального кіно. Усі програми, по суті, мали єдину мету: розвиток та підтримка українського неігрового кіно.

 

Цьогоріч з головним фокусом на документалістику змін Docudays UA започаткував конкурс «CIVIL PITCH: фільми громадської активності», щоб об’єднати активістів громадського сектора та документалістів для створення фільмів, спрямованих на зміни в суспільстві. Під час березневого фестивалю експертне журі обрало чотири проекти-переможці серед учасників програми. Кожен з проектів отримав по $5500 на створення короткометражних стрічок.

 

Чільне фото: кадр із фільму Аліси Коваленко «Домашні ігри»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини