Світова прем'єра історії-переможця конкурсу «The Guardian прямує в Україну»

04 травня 2018

Повнометражний фільм «Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко у програмі найбільшого фестивалю документального кіно в Британії Sheffield Doc/Fest.

 

Свого часу історія 20-річної футболістки з Києва стала проектом-переможцем у рамках всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну». Режисерка Аліса Коваленко та продюсер Стефан Сіоан за результатами фінального пітчингу під час Docudays UA-2016 отримали грант у 5000 фунтів від британського видання The Guardian на створення короткометражного фільму. Онлайн-прем'єра короткометражної стрічки «Домашній матч» відбулася на сайті The Guardian.

 

Згодом автори фільму створили повнометражну стрічку історії про дівчину, яка виросла на задвірках великого міста й знайшла свій шлях до певного умовного благополуччя через футбол. Прем'єра цієї історії під назвою «Домашні ігри» відбудеться в Британії. Повнометражна стрічка – це копродукція трьох країн: України, Франції та Польщі.

 

Упродовж останніх трьох років Docudays UA в рамках індустріальної платформи DOCU/ПРО проводив низку конкурсів та воркшопів для молодих режисерів та режисерок, продюсерів та продюсерок документального кіно. Усі програми, по суті, мали єдину мету: розвиток та підтримка українського неігрового кіно.

 

Цьогоріч з головним фокусом на документалістику змін Docudays UA започаткував конкурс «CIVIL PITCH: фільми громадської активності», щоб об’єднати активістів громадського сектора та документалістів для створення фільмів, спрямованих на зміни в суспільстві. Під час березневого фестивалю експертне журі обрало чотири проекти-переможці серед учасників програми. Кожен з проектів отримав по $5500 на створення короткометражних стрічок.

 

Чільне фото: кадр із фільму Аліси Коваленко «Домашні ігри»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020