Людина в місті. Docudays UA в ІЗОЛЯЦІЇ з показами документального кіно

18 червня 2018

Docudays UA спільно з фондом ІЗОЛЯЦІЯ запрошують на покази документального кіно з особливим поглядом на простір міста. У рамках виставки художника Павла Макова можна буде подивитися дві стрічки – про портове місто Жаланаш на Аральському морі та румунське містечко Петріла.

 

Жаланаш – це місце між великою водою й широкою пустелею, яке раніше процвітало як важлива ланка радянської економіки, а нині є лише тінню своєї колишньої слави. Фільм Марчіна Саутера «Жаланаш – пустий берег» – це долі людей, які думають про свою самотність посеред каркасів кораблів та портових кранів.

 

А «Планета Петріла» режисера Андрея Даскалеску розповідає про колишнього шахтаря Йона Барбу, який мобілізує спільноту виступити проти рішення уряду знести шахту, натомість прагне перетворити її на культурний кластер – ревіталізувати місце, аби воно знову стало своєрідним ядром містечка. На думку активістів, саме колишні індустріальні простори «культурної пустелі» Петріли мають потенціал згуртувати навколо себе населення, але вже завдяки іншим, мистецьким практикам.

 

22 червня, 19:00

«Жаланаш – пустий берег» режисера Марчіна Саутера

 

7 липня, 19:00

«Планета Петріла» режисера Андрея Даскалеску

 

Покази пройдуть на другому поверсі IZONE за адресою: вулиця Набережно-Лугова, 8. Вхід вільний.

 

«Зошит без однієї сторінки» – нова виставка художника Павла Макова. Це мультимедійний проект, що складається з інтимного зошита для замальовок, арт-бука й величезної карти вигаданого міста майбутнього До По. «Річ не в тому, наскільки твій план Місця не збігається з наявним планом тих, хто в ньому живе, річ у тім, наскільки ці два плани взагалі можуть збігтися» – наголошує Павло Маков.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Жаланаш – пустий берег»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020