Документальна історія про життя Параджанова на Docudays UA

21 березня 2018

Показ фільму «Параджанов. Квиток у вічність» режисера Гаррі Тамразяна – спеціальна подія нинішнього фестивалю від незалежної міжнародної служби новин «Current Time».

 

Центральне місце в документальному фільмі займає знятий у 1965 році фільм Параджанова «Тіні забутих предків», що розбудив національну свідомість українців, придушену за десятиліття радянської влади.

 

Загалом, «Параджанов. Квиток у вічність» розповідає про життя Сергія Параджанова – видатного радянського режисера, який працював в Україні, Грузії та Вірменії й пережив переслідування комуністичної держави за свої погляди під приводом його гомосексуальності, яка була криміналізованою в СРСР.

 

Гаррі Тамразян – директор вірменської служби «Радіо Свобода». Його репортажі публікують у провідних вірменських і південнокавказьких регіональних газетах, а також Miami Herald, Asia Times, Times of Central Asia, Eurasia Insight і Council on Foreign Relations. Він виступав на CNN та Al Jazeera на обговореннях подій у Вірменії та відносин між Туреччиною та Вірменією.

 

«Current Time» – незалежна міжнародна служба новин, заснована у 2014 році. Це проект «Радіо Свобода» у співпраці з «Голосом Америки». На каналі регулярно показують творчі документальні фільми, зокрема заборонені в Росії через свій зміст.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Параджанов. Квиток у вічність»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020