Як говорити з дітьми і підлітками про права людини

19 березня 2018

Цьогоріч серед насиченої програми RIGHTS NOW! будуть також заходи, призначені винятково для дітей і підлітків. Катерина Луцька підготувала гід подіями, на які варто йти всією родиною!

 

Саме в Креативному просторі IZONE у суботу, 24 березня, відбудеться ґендерна вечірка «Мені фіолетово», на якій працюватимуть зони і для дітей, і підлітків, і для дорослих. Психологи завдяки грі запропонують наймолодшим дізнатися про ґендерну ідентичність, толерантне ставлення та побудову дружніх відносин з іншими дітьми. Підлітки зможуть відверто поговорити з психологами про перші побачення й стосунки. А ось дорослі довідаються, як протистояти насильству в професійному, особистому та родинному житті та як протидіяти булінгу серед дітей.

 

Про секрети успішного й популярного відео для YouTubе ітиметься на майстер-класі «Як створити популярне відео для YouTube». Під час заходу тренер(к)и запропонують учасникам і учасницям поглянути на відео в YouTube як інструмент досягнення змін у соціальній сфері. Та розкажуть про інші етапи створення відео: від ідеї до просування в соціальних мережах. А найголовніше – усю теорію можна буде перевірити на практиці й долучитися до знімального процесу та створити ролик, який буде викладено онлайн.

 

Чи готові батьки й учителі сьогодні дати дитині право самостійно обрати формат і темп навчання? Над цими питаннями та над проектом «Нової української школи», яку розробляє Міністерство освіти і науки України спільно з громадськими організаціями, дискутуватимемо під час заходу «У пошуках балансу: чи можлива рівність у шкільній освіті». Також своїм досвідом поділяться батьки дітей, які обрали для себе навчання вдома. А сам захід модеруватимуть підлітки.

 

Виявляється, що при Національній раді з питань телебачення та радіомовлення вже два роки працює робоча група з розробки правил захисту дітей від шкідливого та потенційно шкідливого контенту. Однак розробити документ – це півсправи. Куди важче схилити власників медіакорпорацій його підписати, бо, як виявляється, українські медіагрупи не готові до саморегуляції в обмеженні показу шкідливого для неповнолітніх контенту. Пошук компромісів відбуватиметься на круглому столі «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?». Тут ітиметься про права дітей у медіапросторі та про відповідні зміни в законопроекті про аудіовізуальні медіасервіси.

 

Вхід на заходи правозахисної програми вільний!

 

Текст: Катерина Луцька

Фото: Docudays UA

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020