#SaveOlegSentsov: на знак солідарності з «кримськими заручниками»

06 червня 2018

На знак підтримки публікуємо заяву незалежної ініціативи «Комітету солідарності з «кримськими заручниками» з приводу голодування Олега Сенцова і Володимира Булаха.

 

14 травня 2018 року Олег Сенцов, український режисер, якого засудили в Росії за абсурдним звинуваченням у створенні «терористичної спільноти» та «підготуванні терактів» до 20 років колонії суворого режиму, оголосив голодування. Умовою припинення голодування він назвав звільнення владою Російської Федерації всіх українських політв’язнів. У своєму рішенні Сенцов – категоричний, і не має наміру відступати, допоки вимогу не буде виконано. Незаконні «арешти» учасника «Автомайдану», режисера і письменника Олега Сенцова й анархоактивіста, який також протестував проти окупації Криму, Олександра Кольченка у травні 2014 року стали першою ланкою в ланцюгу репресій, що його відтоді кують силові структури РФ: натепер на території Росії та Криму за суто політичними мотивами утримують у колоніях та СІЗО понад 64 українських громадян.

 

Згідно з інформацією, оприлюдненою раніше, від часу етапування до колонії суворого режиму №8 «Білий ведмідь» міста Лабитнанґі (Ямало-Ненецький автономний округ, Заполяр’я, Росія) здоров’я Сенцова неухильно погіршується, зокрема - загострилася хронічна хвороба серця і ревматизм. Голодування за таких умов піддає здоров’я Олега ще більшому ризику – його життя у небезпеці.

 

Нагадуємо також, що від 19 березня 2018 року голодує ще один український кримський в’язень Кремля – Володимир Балух, який почав голодування на знак протесту проти абсурдного вироку в справі, сфабрикованій проти нього, – і який виражає ним, за його власними словами, «особисте презирство до окупаційного режиму».

 

Ми просимо усіх, хто цінує свободу і справедливість, хто небайдужі до долі Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та інших українських політв’язнів максимально поширити цю інформацію.

 

Напередодні фінального етапу Чемпіонату світу з футболу 2018, що проходитиме в Росії з 14 червня по 15 липня, українські культурні діячі та діячки звернулись до футбольного світу не залишатись осторонь та підтримати Олега Сенцова та інших українських політв’язнів в Росії.

 

   

Більше відео українською та англійською мовами на каналі Youtube ініціативи Free Sentsov.

 

Підписати відкритий лист-звернення до представників країн, що планують відвідати Чемпіонат світу з футболу в Росії, можна за посиланням. 

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
13
днiв до початку прийому заявок

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA


Людина в місті. Docudays UA в ІЗОЛЯЦІЇ з показами документального кін…
Новини
Людина в місті. Docudays UA в ІЗОЛЯЦІЇ з показами документального кіно
Docudays UA спільно з фондом ІЗОЛЯЦІЯ запрошують на покази документального кіно з особливим поглядом на простір міста
Новини
Актуальні можливості для документалістів
Новини
Актуальні можливості для документалістів
Наразі актуальна добірка можливостей на червень
Новини
Документальне кіно про юність: Docudays UA на Дні захисту прав дітей
Новини
Документальне кіно про юність: Docudays UA на Дні захисту прав дітей
2-го червня в парку Шевченка під час фестивалю «Я МАЮ ПРАВО!» Docudays UA покаже фільми різних країн про свободу дитинства та юності
Новини
CinéDOC-Tbilisi. Три питання про грузинську документалістику
Новини
CinéDOC-Tbilisi. Три питання про грузинську документалістику
У DOCU/БЛОГАХ відтепер читаємо й дізнаємося більше про національну документалістику різних країн
Новини
Історія про боротьбу за місто. Docudays UA на освітньому фестивалі Ar…
Новини
Історія про боротьбу за місто. Docudays UA на освітньому фестивалі Archikidz!
Новини
Заява щодо зриву Фестивалю рівності у Чернівцях
Новини
Заява щодо зриву Фестивалю рівності у Чернівцях
Новини
Сміливість і свобода на Фестивалі рівності в Чернівцях
Новини
Сміливість і свобода на Фестивалі рівності в Чернівцях
Сміливість говорити про свою сексуальність і свободу у власному тілі – основні мотиви фільмів «Сільвана» та «Венери». У Чернівцях буде ексклюзивна нагода подивитися ці дві документальні стрічки від Docudays UA під час Фестивалю рівності
Новини