#SaveOlegSentsov: на знак солідарності з «кримськими заручниками»

06 червня 2018

На знак підтримки публікуємо заяву незалежної ініціативи «Комітету солідарності з «кримськими заручниками» з приводу голодування Олега Сенцова і Володимира Булаха.

 

14 травня 2018 року Олег Сенцов, український режисер, якого засудили в Росії за абсурдним звинуваченням у створенні «терористичної спільноти» та «підготуванні терактів» до 20 років колонії суворого режиму, оголосив голодування. Умовою припинення голодування він назвав звільнення владою Російської Федерації всіх українських політв’язнів. У своєму рішенні Сенцов – категоричний, і не має наміру відступати, допоки вимогу не буде виконано. Незаконні «арешти» учасника «Автомайдану», режисера і письменника Олега Сенцова й анархоактивіста, який також протестував проти окупації Криму, Олександра Кольченка у травні 2014 року стали першою ланкою в ланцюгу репресій, що його відтоді кують силові структури РФ: натепер на території Росії та Криму за суто політичними мотивами утримують у колоніях та СІЗО понад 64 українських громадян.

 

Згідно з інформацією, оприлюдненою раніше, від часу етапування до колонії суворого режиму №8 «Білий ведмідь» міста Лабитнанґі (Ямало-Ненецький автономний округ, Заполяр’я, Росія) здоров’я Сенцова неухильно погіршується, зокрема - загострилася хронічна хвороба серця і ревматизм. Голодування за таких умов піддає здоров’я Олега ще більшому ризику – його життя у небезпеці.

 

Нагадуємо також, що від 19 березня 2018 року голодує ще один український кримський в’язень Кремля – Володимир Балух, який почав голодування на знак протесту проти абсурдного вироку в справі, сфабрикованій проти нього, – і який виражає ним, за його власними словами, «особисте презирство до окупаційного режиму».

 

Ми просимо усіх, хто цінує свободу і справедливість, хто небайдужі до долі Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та інших українських політв’язнів максимально поширити цю інформацію.

 

Напередодні фінального етапу Чемпіонату світу з футболу 2018, що проходитиме в Росії з 14 червня по 15 липня, українські культурні діячі та діячки звернулись до футбольного світу не залишатись осторонь та підтримати Олега Сенцова та інших українських політв’язнів в Росії.

 

   

Більше відео українською та англійською мовами на каналі Youtube ініціативи Free Sentsov.

 

Підписати відкритий лист-звернення до представників країн, що планують відвідати Чемпіонат світу з футболу в Росії, можна за посиланням. 

XVI МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
Docudays UA вручить спеціальну нагороду «Rights Now!». Зустрічайте на…
Новини
Docudays UA вручить спеціальну нагороду «Rights Now!». Зустрічайте нашe журі!
Docudays UA започатковує нагороду «Rights Now!». Тепер з усіх програм фестивалю буде номіновано десять фільмів, що розповідають про захист прав людини
Новини
Дозволити програмі змінити вашу свідомість?
Новини
Дозволити програмі змінити вашу свідомість?
Про концепцію та візуальне рішення Docudays UA-2019
Новини
DOC/САДОК іде в Бібліотеку Майбутнього!
Новини
DOC/САДОК іде в Бібліотеку Майбутнього!
Креативний простір для молодших відвідувачів фестивалю не втомлюється щороку змінювати свій формат
Новини
DOCU/ХІТИ: усі грають в ігри
Новини
DOCU/ХІТИ: усі грають в ігри
Зустрічайте зіркові стрічки цьогорічної програми фестивалю!
Новини
Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?
Новини
Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?
Наше журі визначить кращі фільми в межах традиційних основних програм фестивалю: DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА
Новини
Музика в кіно: запрошуємо на воркшоп видатної британської композиторк…
Новини
Музика в кіно: запрошуємо на воркшоп видатної британської композиторки
Володарка премії BAFTA Нейніта Десаї представить документальний фільм «Неприборкана Румунія»
Новини
Приєднуйтеся до Docudays UA-2019! Абонементи за вигідною ціною
Новини
Приєднуйтеся до Docudays UA-2019! Абонементи за вигідною ціною
Кінопрем'єри, дискусії з експерт(к)ами та майстер-класи від зірок світової документалістики — цьогорічний Docudays UA знову готує для вас насичений тиждень!
Новини