Docudays UA у Лейпцигу: фокус на українське кіно

15 жовтня 2018

Docudays UA продовжує промотувати українське документальне кіно за кордоном. Цьогоріч, окрім українських фільмів, які глядачі зможуть побачити в офіційній фестивальній програмі в Лейпцигу, Docudays UA представить також ще декілька найцікавіших проектів останнього року в спеціальній добірці відеотеки DOK Leipzig.

 

Добірка «Ukrainian Docs by Docudays UA» – це чудова можливість стати частиною кіноринку на фестивалі, який щоразу збирає понад тисячі професіоналів з усього світу. У добірці представлено такі фільми, як «Домашні ігри» Аліси Коваленко, «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва і «Тато мамин брат» Вадима Ількова.

 

 

Для кожного з них – це ще один спосіб бути поміченими фестивальними кураторами та знайти нових партнерів серед дистриб'юторів та сейлз-агентів.

 

«Після нагороди нашого фільму в Ніоні стрімко зросла кількість запитів на стрічку від інших фестивалів. Нещодавно ми також підписали договір з міжнародним сейлзом. – розповідає режисер Вадим Ільков. – Окрім Європи, фільм подивилися в Канаді на Hot Docs, у США, де фільм отримав ще один приз на фестивалі в Камдені, а в жовтні також будуть покази в Австралії. Ми вирішили не показувати фільм у Росії й відмовляємо російським фестивалям, дозволили лише покази Артдокфесту в Ризі. Фільм усюди лишає теплі відчуття. Суджу про це із запитань і коментарів від глядачів після переглядів. Особливо важливо, що всі просять передати вітання героям і цікавляться нюансами їхнього життя, які залишилися за кадром. Для когось це фільм про любов і вірність або про те, що всі ми різні й маємо поважити один одного, незважаючи на зовнішність та поведінку, а для когось – про те, що є відмінність між образом, який ми створюємо собі самі і тим, ким ми є насправді».

 

 

DOK Leipzig щороку формує відеотеку для кіноіндустрії з найновіших та найрелевантніших фільмів. Протягом шести місяців усі учасники та учасниці європейської кіноіндустрії мають можливість ознайомитися з її контентом.

 

 

Цього разу Docudays UA не лише підготував добірку українських фільмів для відеотеки фестивалю. Традиційно ми презентуємо каталог сучасної документалістики України кураторам інших міжнародних фестивалів.

 

Уже за декілька днів нове четверте видання Каталогу можна буде завантажити онлайн на нашому сайті.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Тато мамин брат» Вадима Ількова

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини