DOCU/ЮНІСТЬ: про любов у цифрову добу

08 березня 2019

Про любов у цифрову добу, про близькість на відстані, про межі приватного й публічного, про пошуки себе, певно, в найскладніший період життя – юність. Про фільми нашої програми DOCU/ЮНІСТЬ розповідає її модераторка – Юлія Соболь.

 


 

Чого шукає сучасна молодь у стосунках? Чи можлива близькість через інтернет та на відстані між континентами? Фільм «Парування» досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них. Герої історії не бояться бути вразливими, демонструючи хоробрість до сліз, вміння забувати, прощати й зближуватися, створюючи нові світи взаємин – з власним розумінням, що таке комфортно та правильно саме для себе. Одразу після показу, 25 березня, ми поговоримо про зміну форматів стосунків молодих людей у добу тотальної глобалізації та діджиталізації.

 

«У моїй кімнаті» – це інтимні сповіді онлайн від влогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, дозволяючи нам стежити за перетвореннями та змінами, які спіткають підлітків у процесі їх дорослішання. В експозиції перед незнайомцями герої шукають сили для прийняття рішень та підтримку, справжню та уявну – через лайки та коментарі – задля віднайдення себе та свого місця у світі. Про комфортність та безпеку бути онлайн можна буде поговорити разом з підлітками та експерт(к)ами на теми булінгу, толерантності та медіаграмотності 26 березня одразу після показу фільму.

 

Блок короткого метру розширює спектр ситуацій та емоцій, що характеризують вразливість та водночас неймовірну стійкість людини, що дорослішає. «Райдужні діти: портрет Еліки» демонструє, як життя маленької іранської дівчинки, що проходить у гостинній Бельгії, шліфує її сприйняття себе та своєї рідної землі, іншої для інших. «Крапля за краплею» — анімаційна історія спільноти села, що вимирає, спонукає до запитання: чи готова дитина до змін, у яких змушена опинитись у часи фінальної урбанізації? Ми стежимо за виснажливими переміщеннями між містом та селищем і мовчазною кропіткою роботою над собою юної монгольської спортсменки у фільмі «Дівчинка проти гравітації». Але дітям так багато є про що сказати – якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитись та послухати – і тут на арену виходить фільм «Послухай».

 

Текст: Юлія Соболь

Чільне фото: кадр з фільму «Парування»

XVI МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
B2B Doc: продюсери зустрічають продюсерів під час фестивалю!
Новини
B2B Doc: продюсери зустрічають продюсерів під час фестивалю!
Новини
CURRENT TIME представляє: документальна історія про тренера інтуїтивн…
Новини
CURRENT TIME представляє: документальна історія про тренера інтуїтивного футболу
«Тренер» – спеціальний показ під час Docudays UA
Новини
Шість знакових стрічок видатного Олександра Коваля на Docudays UA
Новини
Шість знакових стрічок видатного Олександра Коваля на Docudays UA
Разом із Довженко-Центром презентуємо ретроспективу класика української документалістики!
Новини
Ранкові зустрічі на Docudays UA!
Новини
Ранкові зустрічі на Docudays UA!
Новини
ІРАН. ОСОБИСТО. У межах одного життя, однієї країни
Новини
ІРАН. ОСОБИСТО. У межах одного життя, однієї країни
Програмна координаторка Ольга Бірзул зібрала спеціальну програму сучасних іранських документальних фільмів
Новини
VR КІНОТЕАТР: тривимірні досвіди
Новини
VR КІНОТЕАТР: тривимірні досвіди
Про можливості для документалістики, які відкриває технологія віртуальної реальності, уже традиційно можна буде поміркувати на фестивалі
Новини
Знайомтеся з визначними ментор(к)ами Форуму, які відвідають Docudays …
Новини
Знайомтеся з визначними ментор(к)ами Форуму, які відвідають Docudays UA
Протягом 4-денного воркшопу 16 відібраних учасників та учасниць навчатимуться в знаних експертів та експерток кіноіндустрії в межах Global Short Docs Forum
Новини