Два українських фільми отримали гранти на Global Short Docs Forum

09 квітня 2019

З 26-го до 29-го березня включно в Києві під час Docudays UA відбувся унікальний воркшоп для авторів/-ок короткометражних фільмів – Global Short Docs Forum, організований One World Media. І два українські проекти отримали гранти від Британської Ради на продовження виробництва. Це історія Таїсії Кутузової «Ти, бля, рота закрий» та Юрія Юдіна «Портрет Анни, яка змінюється».

 

«Для Британської Ради в Україні надзвичайно важливо підтримувати мистецькі проекти, що сприяють діалогу, довірі та системному розвитку творчого сектору України та Великобританії, – розповідає програмний менеджер Британської Ради в Україні Ілля Заболотний. – У контексті форуму GSDF 16 молодих кінодокументалістів/-ок з усіх куточків світу пройшли через інтенсивний тиждень майстер-класів та завдань менторів/-ок проекту, щоб у фіналі розказати про ідеї своїх проектів представникам та представницям провідних медіа-платформ. І в результаті завдяки грантам від Британської Ради двоє талановитих авторів Юрій Юдін і Таїсія Кутузова зможуть фіналізувати свої фільми та представити їх на українських онлайн-майданчиках – «ЗАБОРОНА» та «Громадське» відповідно».

 

 

У фіналі всі учасники та учасниці Форуму мали можливість розповісти ідеї своїх проектів таким цифровим платформам, як Vice, The Guardian, AJ+, Current Time, AJ Shorts, AJ Witness, Lush та двом українським медіа-платформам «Громадське» й «Заборона». У цьому й полягає головна мета Global Short Docs Forum – налагодження зв’язків між автор(к)ами фільмів та майданчиками, де їхні історії можуть віднайти свого глядача.

 

 

«Укотре переконалася, що молоді режисер(к)и – це такий окремий біологічний вид: захоплені своїми героями, із сяючими очима, утім, готові сприймати конструктивну критику та працювати багато й тяжко, при цьому в їхніх проектах жодної важкості чи вимученості, вони надихаючі й життєствердні, – розповідає про свій досвід участі у Форумі Анна Єресько, редакторка відділу історій та культури на «Громадське». – Більшість проектів, що їх нам презентували молоді учасники/-ці GSDF, цілком могли стати на нашу платформу, навіть якщо мовиться про географічно дуже віддалену історію. Вони дуже близькі нам за цінностями, за кіномовою, за уважною, небайдужою, хоч і дещо іронічною авторською позицією. Але ми обрали для нашої платформи фільм «Ти, бля, рота закрий!» Таїсії Кутузової. І цей вибір почасти очевидний: герой фільму – зовсім ще малий сільський активіст-антикорупціонер, і я не знаю, чи є зараз в Україні професія небезпечніша, важливіша й невдячніша за цю. «Громадське» стежить за цією темою дуже уважно, і цей герой не міг не зачепити нас. Крім того, режисерка дивиться на свого протагоніста з такою емпатією й розумінням, що одразу потрапляє в категорію «наші люди»: саме такого ставлення до героя ми прагнемо в наших матеріалах. Ми починаємо співпрацювати з Таїсією вже наступного тижня, хочемо розробити подальший план виробництва, а також промоутування її фільму на нашому ресурсі. Думаю, це буде крутий досвід і для нас, і для неї».

 

 

Режисерка Таїсія Кутузова продовжує роботу над історією про 18-річного антикорупційного активіста, який на власному досвіді відчув, наскільки небезпечними можуть бути спроби домогтися змін в Україні. А в центрі фільму Юрія Юдіна Анна, яка вирішила присвятити себе секс-викладацтву. Її мета – стати найкрутішою БДСМ-дівою в Україні, і для цього вона наважується на пластичну операцію, щоб підкорегувати своє тіло.

 

 

«Ще на моменті ознайомлення з описами всіх проектів перед пітчингом ми приділили особливу увагу українським історіям, – розповідає Роман Степанович, виконавчий продюсер і співзасновник проекту «Заборона». – Завжди чекаєш побачити щось особливе, теми, які рідко порушуються в медіа, кіно, щось, що викличе дискусію. «Заборона» перебуває в перманентному пошуку саме такого, тому під час самих презентацій уже не було сумнівів, що нам по дорозі з режисером Юрієм Юдіним. І тут дуже важливо, що він, окрім самої історії, приділив увагу розробленню формату і його варіацій для роботи в просторі “діджитал”».

 

 

«Усі документаліст(к)и, які взяли участь у Форумі, привнесли до свого авторського підходу в зйомках як нові перспективи, так і нову енергію та креативність. Адже центральною метою Форуму є налагодження зв’язків між новими молодими талантами та цифровими платформами, і ця нагорода дасть режисер(к)ам можливість завершити свої роботи й знайти шлях до аудиторії!» – резюмує Джемма Бредшоу, директорка One World Media.

 

Дізнатися більше про Global Short Docs Forum можна на сайті – globalshortdocs.com.

 

Global Short Docs Forum організовано One World Media. Спонсором форуму у 2019-му році є Facebook Journalism Project. Форум відбувся в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за підтримки Британської Ради в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку.

 

Усі фото: Docudays UA

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Просто діти: історії з усього світу
Новини
Просто діти: історії з усього світу
Про програму для дітей та дорослих DOCU/ДІТИ
Новини
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини
«Teen Spirit»: виклики дорослішання
Новини
«Teen Spirit»: виклики дорослішання
Історії молодих людей про пошук себе, творчість, сексуальність, боротьбу – у головній кінопрограмі фестивалю.
Новини
DOCU/УКРАЇНА в фокусі: Ірина Цілик
Інтерв'ю
DOCU/УКРАЇНА в фокусі: Ірина Цілик
5 питань режисер(к)ам національного конкурсу
Інтерв'ю
DOCU/УКРАЇНА в фокусі: Роман Любий
Інтерв'ю
DOCU/УКРАЇНА в фокусі: Роман Любий
5 питань режисер(к)ам національного конкурсу
Інтерв'ю