Зустрічайте фільм-відкриття фестивалю!

05 березня 2019

Цього року фестиваль Docudays UA відкривається стрічкою «Bellingcat: Правда в світі постправди» від голландського режисера Ганса Пула. Стрічка занурює нас у неповторний світ колективу «громадянських журналістських розслідувань», відомого під назвою Bellingcat.

 

Заснована у 2014 році британським блогером Еліотом Гіґґінсом мережа дослідників розслідує найбільш резонансні справи (від катастрофи MH17 до отруєння російського шпигуна у Сполученому Королівстві), ґрунтуючись притому на інформації з відкритих джерел – соціальних мереж, сайтів, знімків Google Maps тощо.

 

«Лише те, що наведені докази та свідчення перебувають у вільному для широкої громадськості доступі, не робить їх менш цінними і важливими, - ділиться в інтерв’ю для нашого Фестивального гіду один з героїв фільму Арік Толер, журналіст Bellingcat і автор розслідувань, зокрема катастрофи рейсу MH-17 над Україною в 2014 році. - Понад те: саме це є певною перевагою і надає представленим висновкам розслідування особливої переконливості. Позаяк кожний охочий може самостійно перевірити той чи інший факт. Згадайте: докази, які наводив уряд США на користь військового вторгнення в Ірак, неможливо було перевірити – люди були змушені лише довіряти словам чиновників (наприклад, одним із приводів розпочати військові дії у 2003 році Білий дім називав наявність у Саддама Хусейна зброї масового ураження, хоча безпосередніх підтверджень тому не було знайдено навіть спеціальною комісією ЦРУ. – Ред.). На відміну від цього, онлайн-інформація з відкритих джерел, з якою ми працюємо, може бути перевірена, переглянута та проаналізована будь-ким. Це робить процес збору та роботи з і даними набагато прозорішим і демократичнішим».

 

Повний текст розмови читайте у нашому Фестивальному гіді.

 

Вхід на церемонію відкриття фестивалю лише за запрошеннями. Повторний показ фільму-відкриття відбудеться 23 березня об 11:30 у кінотеатрі «Жовтень» залі «Гегемон» (вхід за квитками).

 

Чільне фото: кадр з фільму «Bellingcat: Правда в світі постправди»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020