Подати фільм

Прийом фільмів до конкурсних програм 16-го Фестивалю Docudays UA буде оголошено незабаром.

Рішення Відбіркової комісії щодо участі фільму в програмі Фестивалю буде надіслане
 не пізніше 28 лютого 2019 року особі, що подавала заявку. 

15-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

23 - 30 березня 2018 року

 

Мандрівний фестиваль

Жовтень – грудень 2018 року

 

Дедлайн подання заявок

Прийом заявок триває до 30 листопада 2017 року

 

Реєстрація фільму – безкоштовна

 

Критерії для участі

 • Фільм має бути створений у 2016 – 2017 роках.
 • До участі у міжнародних конкурсних програмах приймаються лише фільми, які до цього не були показані у конкурсних програмах інших українських фестивалів, на українському телебаченні, в українському кінопрокаті, а також в Інтернеті.
 • Під час розгляду заявок на участь у Національному конкурсі надається перевага українським прем’єрам.
 • До позаконкурсних програм Фестиваль приймає фільми будь-якого року виробництва, незалежно від того, чи мав фільм прем’єрний показ на українських кінофестивалях, українському телебаченні та в українському кінопрокаті.
 • Фільм може бути поданий на розгляд Відбіркової ради лише один раз. Якщо стрічка не була прийнята до конкурсу, то наступного року заявка не розглядається.
 • До участі у Фестивалі не допускаються фільми, що були створені на замовлення, є звітом про діяльність організацій, або реалізацію певних проектів, мають яскраво виражений пропагандистський характер, створені для лобіювання політичних, або комерційних інтересів, а також фільми-інструкції та навчальні фільми.
 • Усі надіслані DVD та онлайн-лінки на копії фільмів зберігаються в архіві фестивалю.
 • Фестиваль має право використовувати епізоди з фільму загальною тривалістю не більше, ніж 3 хвилини, з метою його популяризації.  
 • Подання заявки означає, що ви погоджуєтеся з Регламентом Фестивалю та визнаєте за Фестивалем право на використання наданих вами матеріалів у некомерційних цілях.
 • Фестиваль має право розміщувати всі фільми, які ввійшли до його кінопрограми, в онлайн-бібліотеці. Ресурс адмініструється Docudays UA та працює з першого дня фестивалю й до початку наступного фестивалю. Мета онлайн-бібліотеки – надати лише акредитованим учасникам та гостям онлайн-доступ до фестивальної кінопрограми протягом фестивального тижня. Термін перебування фільму в онлайн-бібліотеці автоматично подовжується на рік у разі вісутності заперечень з боку правовласників фільму. Відповідно до цього акредитовані на фестиваль особи отримують річний доступ для перегляду фестивальних матеріалів онлайн (починаючи з дня відкриття фестивалю). Доступ є індивідуальним і не підлягає передачі третім особам. Жоден із матеріалів онлайн-бібліотеки не може бути скопійований, оприлюднений в інших місцях, завантажений, розміщений, переданий, показаний, доступний чи розповсюджений будь-яким третім особам.

Інструкція для оформлення заявки 

1. Створити обліковий запис Docudays UA та заповнити аплікаційну форму онлайн. Заявка буде розглянута Відбірковою комісією лише за умови заповнення онлайн аплікаційної форми.

2. В аплікаційній формі обов'язково має бути онлайн-посилання на фільм, що є невід'ємною умовою для розгляду фільму. Приймаються лише закриті лінки у vimeo/youtube. Посилання на скачування фільмів у файлообмінниках (wetransfer, megaupload та ін.) комісія не розглядатиме. Будь ласка, перевірте, що ваш лінк працює до кінця березня 2018 року. Можна також надсилати DVD-копію, але не обов'язково. Якщо ви відправляєте фільм на DVD-носії, будь ласка, надсилайте на адресу: Дар’я Бассель, вул. Мала Житомирська, 11, оф. 10, Київ, 01001, Україна. Якщо фільм пересилаєте поштою, потрібно зробити позначку: «Тільки для культурних цілей. Не має комерційної вартості». Усі листи та посилки повинні бути адресовані на ім'я Дар'ї Бассель. Копію фільму необхідно відправити не пізніше ніж 30 листопада 2017 року.

 

Конкурсна програма

 • DOCU/ЖИТТЯ. У конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, виконані в жанрі креативної документалістики, в яких етичні та правові проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів.
 • DOCU/ПРАВО. У конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, в яких особливу увагу приділено розкриттю проблем у сфері прав людини, приверненню уваги до цих проблем та боротьбі за фундаментальні права і свободи.
 • DOCU/КОРОТКО. У конкурсі представлені документальні стрічки, тривалість яких не перевищує 45 хв.
 • DOCU/УКРАЇНА – національний конкурс. У конкурсі представлені українські документальні стрічки різної тривалості, створені в Україні, або у ко-продукції з Україною.

Нагороди

 • Приз журі конкурсу DOCU/ЖИТТЯ. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу DOCU/ПРАВО. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу DOCU/КОРОТКО. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу ДОКУ/УКРАЇНА. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Премія імені Андрія Матросова, яку заснували організатори Docudays UA на честь Андрія Матросова, продюсера Фестивалю, який загинув у автокатастрофі 16 лютого 2010 року. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз студентського журі. 1000 USD у гривневому еквіваленті.

Додатково в кожній з цих номінації журі може нагородити спеціальними відзнаками не більше ніж два фільми.

 • Приз глядацьких симпатій. Визначається за підсумками анкетного опитування глядачів. 1000 USD у гривневому еквіваленті.

Організації та приватні особи можуть вручати свої спеціальні призи за попереднім погодженням з Оргкомітетом.

Контактна інформація

У разі виникнення запитань, пишіть на program@docudays.org.ua.

 

Рішення Відбіркової комісії щодо участі фільму в програмі Фестивалю буде надіслане не пізніше 28 лютого 2018 року особі, що подавала заявку.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
23–30
березня 2018
2
мiсяцi до початку прийому заявок

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA