Аплікаційна форма. Регламент

Критерії для участі

До участі в конкурсних програмах допускаються неігрові фільми будь-якої жанрової спрямованості, що були створені впродовж останніх двох років перед проведенням Фестивалю. До участі в позаконкурсних програмах допускаються неігрові фільми будь-якої жанрової спрямованості та хронометражу, без обмежень року виробництва – за умови, що раніше в Україні вони не демонструвалися. Ця вимога не стосується фільмів, які демонструються в рамках ретроспективних показів.
До участі у Фестивалі не допускаються фільми, що були створені на замовлення, є звітом про діяльність організацій або реалізацію певних проектів, мають яскраво виражений пропагандистський характер, створені для лобіювання політичних або комерційних інтересів, а також фільми-інструкції та навчальні фільми. Участь фільмів у інших фестивалях не виключає їх участі в Docudays UA.

Програма

Конкурсна програма

 • DOCU/ЖИТТЯ (у цьому конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, виконані в жанрі креативної документалістики, в яких правозахисні проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів);
 • DOCU/ПРАВО (у цьому конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, в яких особлива увага приділяється розкриттю проблем у сфері прав людини, приверненню уваги до цих проблем та боротьбі за фундаментальні права і свободи); 
 • DOCU/КОРОТКО (у цьому конкурсі представлені документальні стрічки, тривалість яких не перевищує 45 хв.).

Позаконкурсна програма:

 • DOCU/Україна - фільми українських документалістів;
 • DOCU/ХІТИ - найкращі фільми міжнародних фестивалів документального кіно про права людини;
 • DOCU/АРТ - документальні фільми про мистецтво та митців;
 • DOCU/КЛАС - міжнародна Майстерня документального кіно;
 • Презентації провідних міжнародних кінофестивалів;
 • Спеціальні події (конференції, круглі столи, тематичні секції, майстер-класи провідних майстрів документального кіно та правозахисників, дискусії, семінари, тренінги, фотовиставки тощо).

Журі

Під час Фестивалю працюють чотири склади журі: журі конкурсу DOCU/ЖИТТЯ (3 особи), журі конкурсу DOCU/ПРАВО (3 особи), журі конкурсу DOCU/КОРОТКО (3 особи), а також студентське журі (5 осіб). До участі в журі Оргкомітет запрошує відомих українських та іноземних кінематографістів і правозахисників. Студентське журі формується молодіжним департаментом Оргкомітету за рекомендаціями молодіжних організацій.

Нагороди

 • приз журі конкурсу DOCU/ЖИТТЯ;
 • дві спеціальні відзнаки журі конкурсу DOCU/ЖИТТЯ;
 • приз журі конкурсу DOCU/ПРАВО;
 • дві спеціальні відзнаки журі конкурсу DOCU/ПРАВО;
 • приз журі конкурсу DOCU/КОРОТКО;
 • дві спеціальні відзнаки журі конкурсу DOCU/КОРОТКО;
 • приз студентського журі;
 • приз глядацьких симпатій (визначається за підсумками анкетного опитування глядачів);
 • Премія імені Андрія Матросова, яку заснували організатори Docudays UA на честь Андрія Матросова, продюсера Фестивалю, що загинув в автокатастрофі 16 лютого 2010 року.

Організації та приватні особи можуть вручати свої спеціальні призи.

Заявки та відбір

Фільми для участі у Фестивалі добирає Відбіркова комісія, що складається з п’яти осіб. Оргкомітет запрошує до роботи у складі Відбіркової комісії осіб, котрі є фахівцями в сфері документального кіно та захисту прав людини. Програму Фестивалю затверджує Оргкомітет. Порядок демонстрації фільмів визначає Оргкомітет.

Прийом фільмів завершується 30 листопада кожного року, що передує року проведення Фестивалю

 

Умови подання фільму

1.Переконатися, що фільм відповідає умовам регламенту Фестиваля.

2.Заповнити Аплікаційну форму на сайті.

3.Надіслати фільм  разом з роздрукованою та підписаною Аплікаційною формою (далі - АФ) на адресу: а/с 342, вул. Хрещатик, 22, Київ 01001, УкраїнаКонтактна особа: Дар’я Бассель. Відбіркова комісія розглядає лише ті фільми, що були відправлені поштою до 30 листопада.

4. Якщо у АФ зазначен онлайн лінк на фільм, надсилати ДВД-копію фільма поштою разом з АФ не обов'язково. 

5. Фільм може бути відібраний для Конкурсних програм (DOCU/ПРАВО, DOCU/ЖИТТЯ та DOCU/КОРОТКО) або Позаконкурсної  програми. Приналежність до тієї чи іншої програми обирає Відбіркова комісія.

6. У разі виникнення питань, будь-ласка пишіть на program@docudays.org.ua.


Всі листи та посилки повинні бути адресовані на ім'я Дар'ї Бассель.

 

Увага! Не користуйтеся кур’єрськими послугами! Фільми та матеріали надсилайте лише поштою.

Пересилання, страхування та повернення фільмів

Витрати з пересилання фільмів на Фестиваль бере на себе заявник.
Для максимального скорочення поштових витрат (в тому числі митних зборів) просимо вказувати символічну вартість носіїв (наприклад, $1). Страхування копій фільмів на DCP, а також на кіноплівці 16 мм і 35 мм бере на себе Оргкомітет Фестивалю. Копії фільмів на жорстких дисках, DCP, а також кіноплівці 16 мм і 35 мм повертаються за рахунок Оргкомітету впродовж 30 днів зо дня закінчення Фестивалю за адресою, вказаною в анкеті учасника.
Організатори радять надсилати фільм та супровідні матеріали дипломатичними каналами країни-відправника. Якщо фільм пересилається поштою, потрібно зробити позначку: «Тільки для культурних цілей. Не має комерційної вартості».
Увага! Не надсилайте фільми кур’єрською поштою! 

Про можливі зміни зворотної адреси необхідно поінформувати Оргкомітет до початку Фестивалю.

Покази

Показ одного фільму під час Фестивалю може відбутися не більше трьох разів. Власники прав на фільм висловлюють згоду, що на Фестивалі їхні фільми демонструватимуться в перекладі українською мовою. Витрати на переклад українською – за рахунок Оргкомітету Фестивалю. Витрати на виробництво англійських субтитрів до фільмів, країною виробництва яких є Україна, Оргкомітет просить робити продюсерів/правовласників за свій рахунок.
Оргкомітет Фестивалю забезпечує акредитованим учасникам та гостям Фестивалю доступ до відеотеки (також онлайн відеотеки), де зберігаються всі фільми-учасники Фестивалю.
Фестиваль не сплачує авторам гроші за демонстрацію фільмів, оскільки є некомерційним і не має на меті отримання прибутку.

Запрошення та участь

Режисери, сценаристи, продюсери фільмів, відібраних до конкурсної програми, запрошуються як учасники Фестивалю. Оргкомітет сплачує проживання в готелі, забезпечує харчування, компенсує вартість проїзду. Добові не виплачуються. Від кожного фільму або проекту за рахунок Фестивалю може бути запрошений лише один представник. Усі рішення щодо кандидатур гостей Фестивалю, членів журі, тренерів тощо затверджуються Оргкомітетом.

Просування та реклама

Організатори можуть підготувати і надати телевізійним каналам спеціальний рекламний фільм (на основі надісланої проекційної копії) тривалістю не більше трьох хвилин. Організатори також  можуть використовувати фрагменти фільмів до однієї хвилини для створення оголошення про Фестиваль, призначеного для ЗМІ, та для демонстрації перед кінопоказами.
Оргкомітет передбачає безкоштовне розміщення реклами та інформації для фільмів, що беруть участь у програмі Фестивалю, і для організацій, які їх представляють, а також фіксовану оплату – для всіх інших.

Мандрівний фестиваль

По закінченню Фестивалю в Києві організатори проводять в регіонах України Мандрівний фестиваль Docudays UA, під час якого відбувається не більше двох показів одного фільму в кожному регіоні.
Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків – за умови, що ціна квитків не перевищить вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.
У разі, якщо учасник Фестивалю погоджується на участь фільму в Мандрівному фестивалі, в анкеті учасника необхідно зробити відповідну позначку.

Архів

Надіслані на Фестиваль DVD та копії фільмів, підготовлені для Мандрівного фестивалю, залишаються в архіві Docudays UA.
Фільми можуть бути використані організаторами (Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Херсонською міською Асоціацією журналістів «Південь», Херсонським обласним Фондом милосердя та здоров’я та Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв) для роботи, пов’язаної з реалізацією цілей та завдань їхніх організацій – з винятково просвітницькою, а не комерційною метою.

Інше

Випадки, не передбачені цим Регламентом, розглядаються безпосередньо Оргкомітетом Фестивалю згідно з правилами проведення міжнародних фестивалів. Заповнена та підписана анкета, надіслана до Відбіркової комісії, є підтвердженням того, що автор погоджується з умовами, викладеними в цьому Регламенті.

Офіційний веб-сайт Фестивалю: www.docudays.org.ua

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019