Українська делегація на фестивалі IDFA в Амстердамі

Завдяки співпраці Державного агентства України з питань кіно, Docudays UAIDFA та Українського інституту цього року в українських професіоналів/-ок є можливість отримати фінансову, координаційну та консультаційну підтримку та представити свої проекти на головному майданчику документального кіно у світі у рамках події «Ukraine: Here We Go!».

 

У межах події «Ukraine: Here We Go!» автори презентуватимуть свої роботи. 26-го листопада о 15:30 у фестивальному просторі Industry Hub відбудеться презентація 4 відібраних проєктів. Ведучою заходу буде голова індустрійної платформи кінофестивалю DOK Leipzig – Бріджид О’Шіа, одна з кращих міжнародних експерток з креативної документалістики. Тут представлять свої майбутні фільми – режисерка Аліса Коваленко та продюсер Стефан Сіоан з проектом «Експедиція 49», режисер Ігор Іванько, продюсерка Марія Пономарьова з історією «Крихка пам'ять», режисерка Марія Стоянова з майбутнім фільмом «Фрагменти льоду», а також режисерка Аліна Горлова та продюсер Максим Наконечний з проектом «Поміж війн». Вхід на цей захід вільний для всіх власників фестивальних бейджів.

 

Також на фестивалі будуть присутні фільмейкери та фільмейкерки всіх 10 відібраних до участі в делегації проєктів. Серед таких проєктів – «Сіль з Боневілля» (реж. Семен Мозговий), «Лимани» (реж. Сергій Лисенко), «Свідчення Флоріана» (реж. Олексій Радинський), «Наслідки VR: Євромайдан» (реж. Сергій Полєжака), «РОЗИ. Фільм-кабаре» (реж. Ірина Стеценко) та «Залізна сотня» (реж. Юлія Гонтарук).

 

Відібрані проекти:

 

 

«Експедиція 49»

реж. Аліса Коваленко

прод. Стефан Сіоан, Валерій Калмиков

розробка / Україна, Франція / 90 хв

 

У віці 73 років видатний український мандрівник Валентин Щербачов вирішує спланувати свою останню експедицію й одночасно унікальний терапевтичний проект. 5 підлітків з прифронтових містечок Донбасу, що мріють подорожувати, але ніколи не виїзжали далеко від дому, вирушать з ним до вершин Гімалайських гір.

 

 

«Крихка пам'ять»

реж. Ігор Іванько

прод. Марія Пономарьова, Олександра Братищенко, Гармен Ялвінг

у виробництві / Україна, Нідерланди / 70 хв

 

Молодий кінооператор Ігор випадково знаходить пошкоджений фото-архів свого діда - відомого радянського та українського кінооператора Леоніда Бурлаки. Ігор має дізнатися ким був й про що мріяв його дід, допоки хвороба Альцгеймера не відбере у Леоніда можливість впізнавати онука.

 

 

«Фрагменти льоду»

реж. Марія Стоянова

прод. Аліна Горлова, Максим Наконечний

в розробці / Україна / 70 хв

 

Мій батько, фігурист всесвітньо відомого колись Українського ансамблю “Балет на льоду”, гастролював за кордон і знімав своє життя на камеру в часи Перебудови. Сьогодні я відкриваю його аматорський архів, щоб побачити Західну утопію очима пізньорадянської людини та ініціювати між нами особистий діалог.

 

 

«Наслідки VR: Євромайдан»

реж. Сергій Полєжака

прод. Олексій Фурман

Україна / 30 хв

 

Наслідки VR: Євромайдан — документальний VR проект про найтрагічніші години Революції Гідності 2013/2014 в Україні. Похмурого ранку 20 лютого 2014 року сили спецпідрозділів відкрили вогонь по протестувальниках із битами і дерев’яними щитами. П’ятдесят людей загинули. За кілька днів президент Віктор Янукович утік до Росії. Ми відтворили вулицю, де відбулася бійня, за допомогою фотограмметрії та CGI. Завдяки цьому VR-проекту глядачі зможуть пройти шляхом протестувальників, які билися за вулицю зі спецпризначенцями. В основі історії – хроніка того дня й архівні відеозаписи. Спогади очевидців зняті у форматі 360° як відеоінтерв’ю, записані на тих самих місцях, де вони стояли того трагічного ранку.

 

 

«Лимани. Бій за рай»

реж. Сергій Лисенко

прод. Анна Капустіна

препродакшн / Україна / 75 хв

 

Національний парк «Тузлівські лимани» – унікальний природний комплекс на березі Чорного моря. Вже багато років захисники парку під керівництвом Івана Русева ведуть боротьбу за збереження «Тузлівських лиманів». Це контрастне життя між двома світами: світом прекрасної природи та світом напруженої, небезпечної боротьби. В цьому житті є все: райські пейзажі, дикі звірі, пелікани, море і разом з тим – нічні погоні за браконьєрами, суди з незаконними забудовниками, викрадення та залякування активістів.

 

 

«Свідки Флоріана»

реж. Олексій Радинський

прод. Люба Кнорозок

у виробництві / Україна / 80 хв

 

Історія художника, який ніколи не здається. Невиліковно хворий на рак, у віці 90 років він усе ще намагається зупинити знищення свого архітектурного шедевра.

 

 

«Сіль з Бонневілю»

реж. Семен Мозговий

прод. Тарас Босак, Артем Колюбаєв, Максим Лещанка, Антон Хільман

постпродакшн / Україна, Польща, Грузія / 90 хв

 

Двоє друзів з Києва намагаються побити світовий рекорд швидкості на модифікованому радянському мотоциклі, на дні висохлого солоного озера Бонневіль у штаті Юта, США. І, зрештою, встановлення рекорду швидкості стає неабияким тестом їхньої дружби.

 

 

«РОЗИ. Фільм-кабаре»

реж. Ірена Стеценко

прод. Олександра Кравченко, Олег Соснов

постпродакшн / Україна / 90 хв

 

Документальний мюзикл про те, як мистецтво, віра і любов випромінюють світло навіть за найтемніших часів. Героїнями фільму є сім актрис театрально-музичного гурту DakhDaughters, які пройшли шляхом становлення в той час, коли в країні відбулась революція та розпочалась неоголошена війна на Сході. Проте «Рози. Фільм-кабаре» - не портрет DakhDaughters, й не ще один фільм про Майдан. Це історія митця на тлі екстремальних подій, а також історія дорослішання – як для DakhDaughters, так і для новонародженої України.

 

 

«Залізна сотня»

реж. Юлія Гонтарук

прод. Ігор Савиченко

постпродакшн / Україна / 90 хв

 

Після пережитих жахіть під час все ще незакінченої російсько-української війни троє молодих українських ветеранів повертаються додому. Вони сильніші, ніж раніше, але надломлені зсередини. Чи зможуть вони адаптуватися в суспільстві і перемогти в їх особистій війні за виживання в цьому світі?

 

 

«Поміж війн»

реж. Аліна Горлова

прод. Максим Наконечний, Ілона Біцевська

постпродакшн / Україна, Латвія / 90 хв

 

Історія однієї великої курдської родини, яку було розкидано по всьому світу через війну у Сирії. Проживаючи в Україні, Ираку та Німеччині, вони намагаються знайти своє місце та зберегти контакт один з одним.

 

Участь у «Ukraine: Here We Go!» передбачає:

 

1. IDFA Forum Pass, IDFA Academy або Festival Pass.

Вид акредитації буде визначено залежно від індивідуальних потреб кожного учасника, а також на основі рішення відбіркової ради IDFA стосовно учасників IDFA Forum та IDFA Academy.

 

2. Можливість отримати 100%-ву знижку* на розміщення фільму в онлайн-маркеті Docs For Sale, який відбувається в рамках IDFA з 1996 року. Щороку понад 250 телевізійних баєрів, сейлз-агентів, дистриб'юторів/-ок та фестивальних програмерів/-ок з'їжджаються до Амстердама, щоб подивитися збірку найновіших і найкращих документальних стрічок на міжнародному ринку. Варто зауважити, що отримавши можливість розмістити свій фільм в Docs For Sale, ви також одержуєте одну акредитацію та можливість купити другу акредитацію за зниженою ціною в 70 євро.

 

*100%-ва знижка означає, що програмний відділ Docudays UA відбере 4 фільми та повністю покриє витрати на розміщення в Docs For Sale.

 

3. Можливість отримати фінансову підтримку на поїздку в Амстердам: для 1-го представника або ж 1-ї представниці від кожного проєкту (режисерів або продюсерів фільмів) буде покрито витрати на проїзд та проживання на 4 доби.

 

4. Інформаційна та промо-підтримка проектів (розсилки, розповсюдження флаєрів та спеціальної нетворкінг-події під час IDFA від Docudays UA), які візьмуть участь в «Ukraine: Here We Go!».

 

5. Організаційна та консультаційна допомога команди Docudays UA протягом поїздки.

 

Ключові дати:

 

15 травня – оголошення інформації про «Ukraine: Here We Go!» та відкриття подання заявок.

30 травня – презентація «Ukraine: Here We Go!» на Міжнародному кінофестивалі «Молодість».

17 липня – презентація «Ukraine: Here We Go!» на Одеському міжнародному кінофестивалі.

1 серпня – закриття прийому заявок.

2 вересня – оприлюднення результатів відбору та складу «Ukraine: Here We Go!».

24 - 28 листопада – IDFA. 

 

До складу делегації ввійдуть також представники/-ці профільних державних установ та ЗМІ.

 

У разі виникнення питань пишіть на електронну адресу: program@docudays.ua з темою листа «Українська делегація на фестивалі IDFA в Амстердамі».

 

IDFA є головним місцем зустрічі професіоналів/-ок світу документального кіно. Фестиваль називають «документальними Каннами», адже саме сюди збираються з усього світу визнані майстри документального кіно, дебютанти та понад три тисячі представників/-ць кіноіндустрії — дистриб’ютор(к)и, сейлз-агенти, відбірники/-ці фестивалів та фондів.

 

Окрім кінопоказів, IDFA організовує масштабну програму для фільммейкерів, аби допомогти їм розвивати проекти на будь-яких стадіях виробництва. На копродукційному ринку IDFA Forum режисер(к)и та продюсер(к)и презентують свої проекти експерт(к)ам. На Docs for Sale — представляють нові документальні фільми фестивальним відбірникам/-ць та дистриб’ютор(к)ам. IDFA Academy пропонує міжнародні тренінги та майстер-класи для всіх, хто намагається зрозуміти, як працює індустрія документального кіно і як правильно просувати свій проект

 

Уже 32-й Міжнародний фестиваль документального кіно IDFA відбудеться цьогоріч з 20 листопада по 1 грудня 2019 року.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020