Поїздка в Канни та інші призи Ukrainian Doc Preview

27 січня 2020

До 3 лютого триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview, презентації українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва/постпродакшну під час Docudays UA у березні. Цього року учасники та учасниці Ukrainian Doc Preview позмагаються за приз у 150 тис. грн на промоцію та дистрибуцію свого фільму, а також за поїздку в Канни. Це стало можливим завдяки співпраці Docudays UA та Українського інституту.

 

У межах Ukrainian Doc Preview автор(к)и шести відібраних документальних проєктів презентують свої напрацювання перед низкою відбірників/-ць фестивалів і представників/-ць міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерів. Це неабияка можливість отримати відгук щодо комерційного та міжнародного потенціалу стрічки і налагодити корисні контакти з представниками/-цями світової кіноіндустрії.

 

«Протягом трьох років існування платформи DOCU/ПРО ми зробили багато, – зазначає Дар’я Бассель, голова індустрійної платформи DOCU/ПРО. – За партнерської підтримки відправляли українські делегації на фестивалі Sheffield Doc/Fest, Visions du reel, IDFA, організовували презентації українського документального кіно на Міжнародних документальних кінофестивалях у Лейпцизі та Їглаві. Ми щороку випускаємо каталог української документалістики та займаємось промоцією кіно всюди, куди б не їхали. З тією ж метою ми започаткували Ukrainian Doc Preview. Він одразу став центральною подією нашої індустрійної платформи. Завдяки цьогорічному партнерству з Українським інститутом ми виводимо Ukrainian Doc Preview на міжнародний рівень та презентуємо в Каннах».

 

На переможців та переможниць Ukrainian Doc Preview чекають кілька нагород. Спеціальне журі обере фільм, який отримає від Українського інституту 150 тис. грн на промоцію та дистрибуцію. Також журі визначить до двох стрічок, які вже у травні покажуть на кіноринку Каннського кінофестивалю. Це вперше, коли Україна представить документальне кіно у межах програми Cannes Docs. У Каннах проєкти-переможці матимуть нагоду заручитися підтримкою агентів/-ок з продажу та потрапити у програми найвпливовіших фестивалів документального кіно.

 

«Торік я була на Cannes Docs. Це затишний острівець документального кіно в шаленому океані Каннського ринку, де є всі, з ким прагнуть зустрітись продюсер(к)и, які готують фільм до релізу: відбірники різноманітних фестивалів, сейлз-агент(к)и, броадкастери з різних країн. І коли я кажу «всі», то не перебільшую», – додає Дар’я.

 

«Цьогоріч Український інститут запускає серію шоукейсів одразу на кількох фахових кінофестивалях, – розповідає Ольга Бірзул, керівниця програм кіно в Українському інституті. – Шоукейси – це ефективний формат, який знайомить впливових міжнародних експертів та експерток з найкращими зразками українського кіно. Він не лише залучає зовнішню фахову експертизу до аналізу потенціалу фільмів, а й посилює видимість українського кіно на міжнародних кінофестивалях у майбутньому. Безумовно, значно продуктивніше працювати з фільмами ще на стадії виробництва, як це робить Ukrainian Doc Preview. Що більше якісних фільмів ми отримаємо у фіналі, то легше нам буде говорити про різнобічну Україну із закордонним глядачем».

 

На цьому можливості, які надає Ukrainian Doc Preview, не завершуються. Єва Ґоба, голова індустрійної платформи Міжнародного кінофестивалю документального кіно Beldocs вручить одному з проєктів спеціальну нагороду – участь у професійній платформі фестивалю Beldocs in Progress International. Крім того, презентовані фільми позмагаються за East Silver Caravan Award – підтримку з розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року.

 

Чільне фото: Презентація Ukrainian Doc Preview-2019

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Новини
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Спільно з українськими кінематографіст(к)ами закликаємо не скорочувати фінансування українського кіно
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОР…
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОРДЛО»
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
У контексті перенесення фестивалю
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Вивчайте детальний розклад подій
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Про фестивальну кінопрограму «Вибачте. Зображення відсутнє»
Новини
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО