Пан Бахманн та його клас

Рік
2021
Країна
Німеччина
Тривалість
217’’
Режисер/-ка
Марія Шпет
«Пан Бахманн та його клас» — це камерний документальний фільм про особливий зв’язок між вчителем початкових класів та його учнями. Його нетрадиційні методи навчання йдуть усупереч непростим соціальним та культурним реаліям провінційного індустріального містечка Німеччини, у якому вони живуть.
Творча команда:
Режисерська робота: Марія Шпет
Продюсування: Марія Шпет
Операторська робота: Райнгольд Форшнайдер
Монтаж: Марія Шпет
Звук: Ніклас Каммертьонс, Адріан Баумайстер
Виробництво
Madonnen Film GmbH
Дистриб'юція:
Films Boutique, [email protected]
Нагороди
Нагорода «Найкращий документальний фільм» від Міжнародної спілки сінефілів (2022); «Срібний ведмідь» Берлінського кінофестивалю (2021); «Приз глядацьких симпатій» конкурсної програми Берлінського кінофестивалю (2021); Німецька кінопремія у категорії «Найкращий документальний фільм» (2021); «Найкращий документальний фільм» Міжнародного кінофестивалю у Гонконгу (2021); Номінація на Європейський кіноприз у категорії «Найкращий європейський документальний фільм» (2021)
Режисер/-ка
Марія Шпет
Марія Шпет — авторка, режисерка та продюсерка повнометражних художніх та документальних фільмів. Прем’єра її випускної роботи, повнометражного дебюту «Через день», відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Роттердамі у 2001 році й здобула нагороду VPRO Tiger Award. Стрічка також здобула «Гран-прі журі» на Міжнародному фестивалі жіночого кінематографа у французькому місті Кретей та приз режисер(к)ам-початків(и)цям MFG-Star Award у Німеччині у 2001 році. Її другий повнометражний фільм «Мадонни» (2007) отримав Гессенський кіноприз у 2007 році. У 2019-му Марія Шпет заснувала Madonnen Film і створила свій перший документальний фільм «Дев’ять життів» — як авторка, режисерка та режисерка монтажу. За нього вона отримала Приз фонду DEFA на Лейпцизькому міжнародному фестивалі документального та анімаційного кіно у 2010 році. У 2011-му була нагороджена Призом у галузі кінематографа та медіа-мистецтв Incentive від Берлінської академії мистецтв, а у 2012 — отримала Німецьку нагороду «Metropolis» в категорії «Найкраща режисура документального кіно». Її повнометражна стрічка «Доньки» (2014) була представлена на Берлінському кінофестивалі. У 2015-му Марія отримала грант від Німецького національного агентства з фінансування кіно FFA на створення сценарію проекту «Штадталлендорф», який вийшов під назвою «Пан Бахманн та його клас» після закінчення зйомок у липні 2017-го. Наразі Марія працює над повнометражним фільмом «Для Кейт» та проектом «Ми живемо, бо народжені». Обидві стрічки отримали підтримку фонду Федерального уряду Німеччини.
Вибрана фільмографія
«Пан Бахманн та його клас» (2021), «Донька» (2014), «Дев’ять життів» (2009), «Мадонни» (2007), «Через день» (2001), «Босоніж» (1999)
19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Тікай
DOCU/ХІТИ
Тікай
Рік
2021
Країна
Данія, Франція, Швеція, Норвегія
Режисер/-ка
Йонас Поер Расмуссен
Тривалість
90’’
DOCU/ХІТИ
Оголені серця
DOCU/ХІТИ
Оголені серця
Рік
2021
Країна
Японія, Франція, США
Режисер/-ка
Йоічіро Окутані
Тривалість
113’’
DOCU/ХІТИ
Балконне кіно
DOCU/ХІТИ
Балконне кіно
Рік
2021
Країна
Польща
Режисер/-ка
Павел Лозінський
Тривалість
110’’
DOCU/ХІТИ
Користувачі
DOCU/ХІТИ
Користувачі
Рік
2021
Країна
США
Режисер/-ка
Наталія Альмада
Тривалість
81’’
DOCU/ХІТИ