FAQ: усе, що варто знати про Docudays UA Online

Як будуть проходити покази? Чи потрібен мені квиток? Які фільми будуть у доступі? Тут ви знайдете відповіді на поширені питання про те, як відбуватиметься Docudays UA в онлайні. 

 

Яку програму представить Docudays UA-2020 Online?

Програма Docudays UA-2020 включатиме понад 45 онлайн-стрімів дискусій, розмов та лекцій на сайті docudays.ua та понад 50 стрічок з фестивальної кінопрограми на платформі DOCU/SPACE.

 

Чи потрібно буде платити за перегляд?

Ні, адже доступ до всіх онлайн-трансляцій і фільмів на DOCU/SPACE буде безкоштовним. На DOCU/SPACE потрібна буде коротка реєстрація.

 

Де й коли можна буде переглянути онлайн-трансляції?

Публічні онлайн-трансляції відбуватимуться з 24 квітня до 3 травня включно на сайті docudays.ua. Це понад 45 дискусій правозахисної програми RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей майстерні документалістики DOCU/КЛАС; розмов про життя й про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями. Щовечора протягом всіх днів фестивалю ми також показуватимемо 10-серійний фільм «Село» французької режисерки Клер Сімон.

 

Чи зможу я поставити запитання учасникам/-цям дискусій?

Так, усі онлайн-стріми будуть інтерактивними. Активувавши вікно чату під час перегляду, ви зможете прокоментувати почуте, а також поставити питання, які модератор(ка) братиме до уваги під час обговорення. Також поставити своє питання можна буде у Facebook та Youtube (якщо ви переглядаєте стрім там).

 

Окрім цього, на сторінці фільму на DOCU/SPACE можна буде записати відеоповідомлення до режисера/-ки фільму та поспілкуватися з ним/нею безпосередньо через короткі відеозвернення в чаті. 

 

За фільми конкурсної програми можна буде проголосувати після перегляду.

 

Чи будуть записи стрімів?

Так, вони згодом з’являться на сайті.

 

Де і як можна буде переглянути фільми Docudays UA-2020?

Після реєстрації у віртуальному кінотеатрі DOCU/SPACE ви зможете безкоштовно переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм. Для більшості фільмів немає розкладу показів, переглянути їх можна в будь-який зручний для вас час. Виняток становлять стрічки з DOCU/УКРАЇНА: кожен із фільмів національного конкурсу буде у відкритому доступі протягом однієї доби. 

 

Я живу не в Україні, чи можу я подивитися фільми на DOCU/SPACE?

На жаль, фільми доступні лише на території України.

 

Коли я зможу подивитися стрічки?

Більшість із фільмів на DOCU/SPACE будуть доступні для перегляду з 24 квітня до 10 травня. Обмежений доступ матимуть лише фільми з національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА. Детальний розклад появи українських стрічок онлайн з’явиться незабаром.

 

Чи є якісь обмеження щодо переглядів?

Деякі фільми матимуть обмежену кількість переглядів для різних користувачів/-ок. Це пов’язано з вимогою правовласників стрічки. Для зручності поряд з кожним фільмом буде встановлено лічильник, який показуватиме, скільки лишилось доступних переглядів.

 

Чи буде стрічки перекладено українською мовою?

Усі фільми на DOCU/SPACE матимуть субтитри англійською мовою, а також україномовні субтитри (окрім програм DOCU/УКРАЇНА та DOCU/ДІТИ). Стрічки з програми DOCU/ДІТИ матимуть озвучку українською мовою.

 

Які особливості доступності матиме онлайн-фестиваль?

Усі події RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мовою, а всі фільми, окрім програм DOCU/УКРАЇНА та DOCU/ДІТИ, матимуть адаптовані субтитри українською мовою. Детальніше про це за посиланням.

 

Я придбав/-ла абонемент (сертифікат). Це означає, що він більше не потрібен?

Так, адже всі події та покази онлайн є безкоштовними. Для наших відданих глядачів та глядачок, які придбали абонемент, у нас є кілька пропозицій:

  • Придбаний вами абонемент може бути зараховано як благодійний внесок. На знак вдячності ми подаруємо вам набір цьогорічної фестивальної сувенірки (наплічник, футболку, наліпку та ручку) і зробимо знижку 20% на абонемент на наступний фестиваль. Для команди Docudays UA організовувати фестиваль онлайн за нинішніх обставин це справжній виклик. Саме тому нам неабияк важливо відчувати підтримку та допомогу нашої аудиторії.
  • Ми можемо «заморозити» ваш абонемент він буде дійсним наступного року. 
  • Повне відшкодування грошей за придбаний абонемент.

Ви можете обрати бажаний та зручний для вас варіант, заповнивши коротку гугл-форму.

 

Чи відбудуться індустрійні заходи DOCU/ПРО онлайн?

Так, у межах індустрічної платформи DOCU/ПРО ми підготували ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Cеред них: 

  • Ukrainian Doc Preview презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена в партнерстві з Українським інститутом.
  • Meet Professionals цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно.

Як я дізнаюся про ці події?

Усім власникам/-ця індустрійної акредитації прийде лист на електронну пошту щодо можливостей запису, графіку заходів та зустрічей.

 

Чи можу я все-таки повернути свою індустрійну акредитацію?

Так, усі власники/-ці індустрійної акредитації отримають на пошту листа про можливості повернення коштів.

 

Я маю прес-акредитацію.

Ми дуже вдячні журналіст(к)ам за готовність підтримати нас інформаційно. Оскільки цього року всі покази та події відбуваються онлайн та безкоштовно, акредитуватися на них не потрібно. 

З питань організації інтерв’ю звертайтеся до Марії Матяшової, прескоординаторки фестивалю, на e-mail: maria.matiashova@docudays.ua.

 

Що буде із Живою Бібліотекою та простором для дітей і підлітків DOCU/ТАБІР?

Усі охочі зможуть зареєструватися до дистанційного спілкування з «книгами» у Живій Бібліотеці з 27 квітня до 2 травня включно. Підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРі власні документальні стрічки про життя на карантині.  

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
24–
квітня
3
травня 2020