Регламент

ГО «Докудейз» ініціювала програму підтримки професійних подорожей для сценаристів/-ок, операторів/-ок, режисерів/-ок, звукорежисерів/-ок, режисерів/-ок монтажу, продюсерів/-ок з України. Усього надійшла 31 заявка, із них 28 пройшли технічний відбір.

Підтримку одержали:

1. Марина Майковська, режисерка монтажу. Участь у показі фільму на фестивалі.

2. Михайло Маслобойщиков, режисер. Участь в Film Bridge Ukraine / Варшава, Польща.

3. Владислав Одуденко, художник-постановник. International Film Festival Rotterdam 2024 / Роттердам, Нідерланди.

4. Люба Кнорозок, продюсерка. When East Meets West / Трієст, Італія.

5. Олександр Шпилюк, фестивальний програмер. Берлінський міжнародний кінофестиваль / Берлін, Німеччина.

6. Марія Шевченко, режисерка. Ex Oriente Workshop / Прага, Чехія.

7. Інна Ласточкіна, продюсерка. Midpoint Shorts 2023-2024 від MIDPOINT Institute у співпраці з When East Meets West та Трієстським кінофестивалем / Трієст, Італія

8. Оксана Сигарєва, режисерка та продюсерка. Berlinale European Film Market 2024 / Берлін, Німеччина.

9. Анастасія Пугач, виконавча продюсерка / виконавча директорка UP UA STUDIO. Berlinale European Film Market 2024 / Берлін, Німеччина.

10. Елла Штика, продюсерка. When East Meets West / Трієст, Італія.

11. Надія Парфан, режисерка. London Shorts Film Festival / Лондон, Англія.

12. Жанна Максименко-Довгич, режисерка. Каннський кіноринок Marché du Film / Канни, Франція.

 

Умови отримання підтримки

 • Максимальний розмір одного гранту підтримки — 30 000 грн. Усього є 12 грантів програми підтримки професійних подорожей.

 • Заявник/-ця може подати лише 1 заявку.

 • Подорож має бути здійснена в період з 1 січня по 1 червня 2024 року.

 • За рахунок програми підтримки можна покрити витрати на реєстраційні внески та акредитації; витрати на квитки, потяги, автобуси, літаки або паливо на авто; витрати на проживання та добові (не більше 30 євро на день).

 • Необхідно надіслати на електронну адресу [email protected] заповнену анкету та бюджет подорожі у гривнях, розширене CV (включно з біографією і фільмографією), опис вашої роботи / завдань під час професійної подорожі, підтвердження приймаючої сторони (запрошення від киноринку, фестивалю тощо) або мотиваційний лист із обґрунтуванням того, чому для вашого професійного розвитку необхідно взяти участь у цій події. Зверніть увагу, що до мотиваційного листа необхідно також додати підтвердження про отримання / купівлю акредитації на фестиваль / кіноринок / індустрійний захід. Також до анкети необхідно долучити копії паспорта та ідентифікаційного коду.

 • Якщо ваша заявка буде підтримана, ви отримаєте 70% суми підтримки одразу після підписання договору, решту 30% буде виплачено після надання звіту з подорожі.

 • Угоду про підтримку буде укладено із відібраними заявниками/-цями/-цями як із фізичними особами: ГО «Докудейз» як податковий агент сплачує замість заявника/-ці 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

 • Чоловікам: у разі підтримки заявки ми надаємо лист-підтвердження про підтримку, але процедуру отримання дозволу на виїзд заявникові необхідно буде пройти самостійно. 

Хто міг/могла подавати заявку

 • заявник/-ця є громадянином/-кою України; 

 • заявник/-ця проживає в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій);

 • заявник/-ця щонайменше останні три роки активно працює у кіносфері.

Якою може бути мета подорожі? 

 • участь у професійному заході: фестиваль, кіноринок, воркшоп, конференція;

 • презентація проєкту (документального, ігрового, анімаційного фільму будь-якої тривалості) в рамках пітчингу на одному з індустрійних майданчиків.

Дедлайни та дати

 • Із 18 жовтня по 17 листопада 2023 року (23:59 за місцевим часом) — прийом заявок на програму підтримки професійних подорожей. 
 • Із 18 листопада по 17 грудня 2023 року заявки пройдуть технічний та експертний відбір команди індустрійної платформи DOCU/ПРО.
 • Після 17 грудня 2023 року ви отримаєте листа з підсумками відбору на електронну пошту, з якої була відправлена заявка. Будь ласка, врахуйте, що відбіркова рада не матиме змоги прокоментувати рішення щодо кожної заявки.
 • До кінця грудня 2023 року з тими, хто отримав підтримку, має бути підписана угода. Не підписання угоди з боку заявника/-ці анулює його чи її результат відбору. 
 • Подорожі необхідно здійснити з 1 січня по 1 червня 2024 року.

Як звітуватимуть за програму підтримки?

Після подорожі у вас буде місяць, аби надати такі документи:

 • описовий звіт щодо подорожі, включно з фотографіями;
 • остаточний бюджет витрат і документи-підтвердження ваших витрат: квитки, посадкові талони, квитанції за проживання в готелі, оплата акредитації тощо (з формою звітування можна ознайомитись тут).

Перелік документів на отримання підтримки:*

1) заповнена анкета (за шаблоном, що доступний за цим посиланням);

2) заповнений бюджет подорожі (за шаблоном, що доступний за цим посиланням);

2) розширене CV (включно з біографією і фільмографією); 

3) опис вашої роботи / завдань під час професійної подорожі; 

4) підтвердження приймаючої сторони (запрошення від киноринку, фестивалю тощо) або мотиваційний лист із обґрунтуванням того, чому для вашого професійного розвитку необхідно взяти участь у цій події (зверніть увагу, що до мотиваційного листа необхідно також додати підтвердження про отримання / купівлю акредитації на фестиваль / кіноринок / воркшоп);

5) скан-копії паспорта (перші сторінки та сторінка з пропискою) та ідентифікаційного коду заявника/-ці.


Усі документи слід надіслати на електронну адресу [email protected] з темою листа: «DOCU/HELP: підтримка професійних подорожей | ім’я та прізвище заявника/-ці». 


*Зверніть увагу, що надсилаючи свого листа із заявкою на отримання підтримки, ви надаєте згоду на обробку ваших персональних даних із метою подальшого спілкування щодо програми підтримки професійних подорожей у  межах ініціативи підтримки DOCU/HELP ГО «Докудейз». Ми не передаємо ваші персональні дані третім особам.


У разі будь-яких питань — пишіть на електронну адресу [email protected].

Прийом заявок на участь завершено.21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024