Завтра у Києві стартують «Дні Польського Кіно»

27 травня 2013

У рамках «Днів Польського Кіно» традиційно буде представлено сім найкращих польських стрічок, створених протягом останніх двох років. Усі фільми розраховані на широку глядацьку аудиторію. Фільми демонструватимуться з DVD з українськими субтитрами.

 

Почесною гостею фестивалю VIII «Дні Польського Кіно» стане Марта Ларисса Плучинська, продюсер фільму Піотра Тшаскальського «Мій велосипед» / Moj rower (2012), який вона представить київським глядачам на відкритті. Марта Ларисса Плучинська – член Національної палати продюсерів аудіовізуальних матеріалів, Асоціації незалежного кіно і телебачення та Европейської кіноакадемії. Займається як національними проектами, так і міжнародною копродукцією, серед якої художні та документальні фільми, рекламні ролики, відео кліпи, телепрограми та телешоу.

 

«Mій велосипед» - це різновид сучасної родинної оповіді, герої якої відважились подивитись одне одному у вічі, не зважаючи на роки нерозуміння і ворожнечі. Героїзм, щирість і відданість родині – це риси героя, що культивуються усіма поколіннями. Під час справжньої чоловічої подорожі троє рідних людей зближуються, згадують дитинство і юність, зриваючи завісу з найболючіших проблем і образ, які не дають спокою усе життя. Картина зворушує до сліз, залучаючи глядача у вир глибоких почуттів. У головних ролях: Miхал Урбаняк, Артур Жмієвський, Кшиштолф Ходоровський.

 

Також у програмі фествалю будуть показані наступні фільми:

- мелодрама «Уяви лишень!» Анджея Якімовського;

 

- стрічка, номінована на отримання премії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» – «У темряві» Аґнєшки Холланд;

 

- фільм про «грішне кохання» «Не соромлячись» Філіпа Марчевського;

 

- політичний трилер «Кріт» Рафаеля Лєвандовсього; документальна стрічка «Віртуальна війна» Яцека Блавута;

 

- романтична комедія Єжи Штура «Любовні історії»; - фільм-закриття, частина творчої групи якого теж завітає до Києва, – історична драма «Польська Сибіріада» Януша Заорського.

 

Географія фестивалю:

Київ

28 травня - 4 червня

кінотеатр «Кінопалац», вул. Інститутська, 1

 

Одеса

29 травня - 4 червня

кінотеатр «U-Cinema»

 

Донецьк

28 травня - 4 червня

кінотеатр «Кінопалац - зірочка»

 

Вінниця

28 травня - 4 червня

кінотеатр «Родина», вул. Козицького, 47

 

Харків

28 травня - 4 червня

кінотеатр «Боммер», Полтавський шлях, 6

 

Симферополь

28 травня - 4 червня

Центр культури і бізнесу «Космос», вул.Гагаріна, 2А

 

Детальніше про VІIІ Дні Польського Кіно в Україні тут

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020