Регламент

Преамбула

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України в рамках Мандрівного фестивалю. Покази тривають від жовтня до грудня (включно).

 

Мета фестивалю

Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

Місія фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше й найактуальніше документальне кіно з усього світу, щоб спряти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

П'ятнадцятий Docudays UA відбуватиметься в Києві з 23 до 30 березня 2018 року. 

 

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. 

 

Організатори

 • Українська Гельсінська спілка з прав людини.
 • Громадська організація «Південь».
 • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я».
 • Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.

Щороку для проведення чергового Фестивалю організатори створюють Оргкомітет, який складається з представників Української Гельсінської спілки з прав людини, громадської організації «Південь», Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я, Центру сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв. Усі рішення щодо програми Фестивалю, кандидатур гостей, членів журі, семінарів та майстер-класів затверджуються Оргкомітетом.

 

Критерії для участі

 • До участі в конкурсних програмах допускаються неігрові фільми будь-якого жанрового спрямування, що були створені впродовж 2016 – 2017 років.
 • До участі у міжнародних конкурсних програмах приймаються лише фільми, які до цього не були показані в конкурсних програмах інших українських фестивалів, на українському телебаченні, в українському кінопрокаті, а також в Інтернеті.
 • Під час розгляду заявок на участь у Національному конкурсі надається перевага українським прем’єрам.
 • До участі в позаконкурсних програмах допускаються неігрові фільми будь-якої жанрової спрямованості та хронометражу, без обмежень року виробництва. Теми позаконкурсних програм щороку визначає команда Фестивалю й затверджує Оргкомітет. Фільми для позаконкурсних програм добирає програмний департамент Фестивалю відповідно до тем, визначених Оргкомітетом, і затверджує Відбіркова комісія.
 • Участь фільмів у інших міжнародних фестивалях не виключає їх участі в Docudays UA.
 • Фільм може бути поданий на розгляд Відбіркової ради лише один раз. Якщо стрічка не була прийнята до конкурсу, то наступного року заявка на неї не розглядається.
 • До участі у Фестивалі не допускаються фільми, що були створені на замовлення, є звітом про діяльність організацій, або реалізацію певних проектів, мають яскраво виражений пропагандистський характер, створені для лобіювання політичних, або комерційних інтересів, а також фільми-інструкції та навчальні фільми.
 • Усі надіслані DVD та онлайн-лінки на копії фільмів зберігаються в архіві фестивалю.
 • Фестиваль має право використовувати епізоди з фільму загальною тривалістю (якщо фільм було обрано до програми фестивалю) не більше, ніж 3 хвилини, з метою його популяризації.  
 • Фестиваль має право розміщувати всі фільми, які ввійшли до його кінопрограми, в онлайн-бібліотеці. Ресурс адмініструється Docudays UA та працює з першого дня фестивалю й до початку наступного фестивалю. Мета онлайн-бібліотеки – надати лише акредитованим учасникам та гостям онлайн-доступ до фестивальної кінопрограми протягом фестивального тижня. Термін перебування фільму в онлайн-бібліотеці автоматично подовжується на рік у разі вісутності заперечень з боку правовласників фільму. Відповідно до цього акредитовані на фестиваль особи отримують річний доступ для перегляду фестивальних матеріалів онлайн (починаючи з дня відкриття фестивалю). Доступ є індивідуальним і не підлягає передачі третім особам. Жоден із матеріалів онлайн-бібліотеки не може бути скопійований, оприлюднений в інших місцях, завантажений, розміщений, переданий, показаний, доступний чи розповсюджений будь-яким третім особам.

Програма


Конкурсна програма

 • DOCU/ЖИТТЯ. У конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, виконані в жанрі креативної документалістики, в яких етичні та правові проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів.
 • DOCU/ПРАВО. У конкурсі представлені повнометражні документальні стрічки, в яких особливу увагу приділено розкриттю проблем у сфері прав людини, приверненню уваги до цих проблем та боротьбі за фундаментальні права і свободи.
 • DOCU/КОРОТКО. У конкурсі представлені документальні стрічки, тривалість яких не перевищує 45 хв.
 • DOCU/УКРАЇНА – національний конкурс. У конкурсі представлені українські документальні стрічки різної тривалості, створені в Україні, або у ко-продукції з Україною.

Позаконкурсна програма

 • DOCU/ХІТИ – найкращі фільми міжнародних фестивалів документального кіно про права людини.
 • DOCU/АРТ – документальні фільми про мистецтво та митців.
 • Презентації провідних міжнародних кінофестивалів.
 • DOCU/ДІТИ – неігрові стрічки для дітей.
 • Ретроспективи фільмів знаних режисерів.

Журі

 • DOCU/ЖИТТЯ (3 особи),
 • Журі конкурсу DOCU/ПРАВО (3 особи).
 • Журі конкурсу DOCU/КОРОТКО (3 особи).
 • Журі конкурсу ДОКУ/УКРАЇНА (3 особи).
 • Студентське журі (5 осіб).

До участі в журі Оргкомітет запрошує відомих українських та іноземних кінематографістів і правозахисників. Студентське журі формується Оргкомітетом за рекомендаціями молодіжних організацій.

 

Нагороди

 • Приз журі конкурсу DOCU/ЖИТТЯ. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу DOCU/ПРАВО. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу DOCU/КОРОТКО. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Приз журі конкурсу ДОКУ/УКРАЇНА. 1000 USD у гривневому еквіваленті.
 • Премія імені Андрія Матросова, яку заснували організатори Docudays UA на честь Андрія Матросова, продюсера Фестивалю, який загинув у автокатастрофі 16 лютого 2010 року. 1000 USD у гривневому еквіваленті. 
 • Приз студентського журі. 1000 USD у гривневому еквіваленті.

Додатково в кожній з цих номінації журі може нагородити спеціальними відзнаками не більше ніж два фільми.

 

За підсумками анкетного опитування глядачів визначається Приз глядацьких симпатій. 1000 USD у гривневому еквіваленті.

Організації та приватні особи можуть вручати свої спеціальні призи за попереднім погодженням з Оргкомітетом.

 

Заявки та відбір


Фільми для участі в конкурсних програмах Фестивалю добирає Відбіркова комісія, що складається з п’яти осіб. Оргкомітет запрошує до роботи у складі Відбіркової комісії людей, які є фахівцями в сфері документального кіно та захисту прав людини. Програму Фестивалю затверджує Оргкомітет. Порядок демонстрації фільмів визначає Оргкомітет.

 

Прийом фільмів завершується 30 листопада кожного року, що передує року проведення Фестивалю. Прийом фільмів на конкурси 15-го Фестивалю Docudays UA завершується 30 листопада 2017 року.

 

Умови подання фільму

 • Створити обліковий запис Docudays UA та заповнити аплікаційну форму онлайнЗаявка буде розглянута Відбірковою комісією лише за умови заповнення онлайн аплікаційної форми.
 • В аплікаційній формі обов'язково має бути онлайн-посилання на фільм, що є невід'ємною умовою для розгляду фільму. Приймаються лише закриті лінки у vimeo/youtube. Посилання на скачування фільмів у файлообмінниках (wetransfer, megaupload та ін.) комісія не розглядатиме. Будь ласка, перевірте, що ваш лінк працює до кінця березня 2018 року. Можна також надсилати DVD-копію, але не обов'язково. Якщо ви відправляєте фільм на DVD-носії, будь ласка, надсилайте на адресу: Дар’я Бассель, вул. Мала Житомирська, 11, оф. 10, Київ, 01001, Україна. Якщо фільм пересилаєте поштою, потрібно зробити позначку: «Тільки для культурних цілей. Не має комерційної вартості». Усі листи та посилки повинні бути адресовані на ім'я Дар'ї Бассель. Копію фільму необхідно відправити не пізніше ніж 30 листопада 2017 року.
 • Подання заявки означає, що ви погоджуєтеся з Регламентом Фестивалю та визнаєте за Фестивалем право на використання наданих вами матеріалів у некомерційних цілях.

Усі листи та посилки повинні бути адресовані на ім'я Дар'ї Бассель.

Увага! Не користуйтеся кур’єрськими послугами! Фільми та матеріали надсилайте лише поштою.

 

Пересилання, страхування та повернення фільмів

Витрати з пересилання фільмів на Фестиваль бере на себе заявник. Для максимального скорочення поштових витрат (у тому числі митних зборів) просимо вказувати символічну вартість носіїв (наприклад, 1 USD). Страхування копій фільмів на DCP, а також на кіноплівці 16 мм і 35 мм бере на себе Оргкомітет Фестивалю. Копії фільмів на жорстких дисках, DCP, а також кіноплівці 16 мм і 35 мм повертаються за рахунок Оргкомітету впродовж 30 днів від дня закінчення Фестивалю за адресою, вказаною в анкеті учасника. Організатори радять надсилати фільм та супровідні матеріали дипломатичними каналами країни-відправника. Якщо фільм пересилається поштою, потрібно зробити позначку: «Тільки для культурних цілей. Не має комерційної вартості».

Увага! Не надсилайте фільми кур’єрською поштою! 

Про можливі зміни зворотної адреси необхідно поінформувати Оргкомітет до початку Фестивалю.


Покази

Показ одного фільму під час Фестивалю може відбутися не більше трьох разів. Власники прав на фільм висловлюють згоду, що на Фестивалі їхні фільми демонструватимуться в перекладі українською мовою. Витрати на переклад українською – за рахунок Фестивалю Docudays UA. Витрати на створення англійських субтитрів до фільмів, країною виробництва яких є Україна, Оргкомітет просить робити продюсерів/правовласників за власний рахунок. Оргкомітет Фестивалю забезпечує акредитованим учасникам та гостям Фестивалю доступ до відеотеки (також онлайн-відеотеки), де зберігаються всі фільми-учасники Фестивалю. Зазвичай фестиваль не сплачує авторам гроші за демонстрацію фільмів, оскільки є некомерційним і не має на меті отримання прибутку. Відтак умови демонстрації фільмів обговорюються безпосередньо з авторами та власниками прав на стрічки.

 

Запрошення та участь

Режисери, сценаристи, продюсери фільмів, відібраних до конкурсної і позаконкурсної програм, запрошуються як учасники Фестивалю. Оргкомітет сплачує проживання в готелі, забезпечує харчування, компенсує вартість проїзду. Добові не виплачуються. Від кожного фільму за рахунок Фестивалю може бути запрошений лише один представник. Усі рішення щодо кандидатур гостей Фестивалю та членів журі затверджуються Оргкомітетом.

 

Просування та реклама

Організатори можуть підготувати і надати телевізійним каналам спеціальний рекламний фільм (на основі надісланої проекційної копії) тривалістю не більше трьох хвилин. Організатори також  можуть використовувати фрагменти фільмів до однієї хвилини для створення оголошення про Фестиваль, призначеного для ЗМІ, та для демонстрації перед кінопоказами. Фестиваль має право використовувати епізоди з фільму загальною тривалістю не більше, ніж 3 хвилини, з метою його популяризації. Оргкомітет передбачає безкоштовне розміщення реклами та інформації для фільмів, що беруть участь у програмі Фестивалю, і для організацій, які є партнерами фестивалю.

 

Мандрівний фестиваль

По закінченню Фестивалю в Києві організатори проводять у регіонах України Мандрівний фестиваль Docudays UA. Покази тривають упродовж жовтня – грудня включно і відбуваються у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також у колоніях і СІЗО України та навчальних закладах для майбутніх працівників пенітенціарної системи. Покази фестивальних фільмів у регіонах підсилені дискусіями про права людини за участю експертів.

Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків – за умови, що ціна квитків не перевищить вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

У разі, якщо учасник Фестивалю погоджується на участь фільму в Мандрівному фестивалі, в анкеті учасника необхідно зробити відповідну позначку.


Архів

Надіслані на Фестиваль DVD та копії фільмів, підготовлені для Мандрівного фестивалю, залишаються в архіві Docudays UA.
Фільми можуть бути використані організаторами (Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Громадською організацією «Південь», Херсонським обласним Фондом милосердя та здоров’я та Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв) для роботи, пов’язаної з реалізацією цілей та завдань їхніх організацій – з винятково просвітницькою, а не комерційною метою.

 

Інше

Випадки, не передбачені цим Регламентом, розглядаються безпосередньо Оргкомітетом Фестивалю згідно з правилами проведення міжнародних фестивалів. Заповнена та підписана анкета, надіслана до Відбіркової комісії, є підтвердженням того, що автор погоджується з умовами, викладеними в цьому Регламенті.

 

Офіційний веб-сайт Фестивалю: www.docudays.ua 

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
23–30
березня 2018
2
мiсяцi до початку прийому заявок

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA