Docudays UA на ОМКФ. Про майбутні документальні прем'єри України

06 липня 2017

18 липня в рамках індустріальної секції Одеського кінофестивалю Docudays UA запрошує на DOCS IN PROGRESS. Тут презентуємо єдине в Україні видання-каталог документалістики та розповімо про ті українські проекти, що нині перебувають на різних етапах виробництва.

 

Це п'ять фільмів молодих українських документалістів. А саме: «Дельта» Олександра Течинського, «Музей» Катерини Горностай, «Тато мамин брат» Вадима Ількова та учасники міжнародної програми DocWorks: UA/UK «Великий прискорювач» Олексія Радинського та «Underwater» Оксани Казьміної.

 

В Одесі автор(к)и особисто розкажуть про свої проекти та покажуть перші матеріали майбутніх фільмів.

 

Фото зі зйомок фільму «Дельта» (автор: Олександр Течинський)

 

Історія-подорож однієї родини – «Тато мамин брат». Вона маневрує між соціальним дном та глибинами богемного життя. Художник та співак Толік, його сестра Аня та племінниця Катя продираються крізь крайнощі сучасного міста, від травесті-вечірок до психічної лікарні.

 

У фільмі «Дельта» постає питання: чи всі ми тут в одній пастці? Ми бачимо героїв, які перебувають ніби в позачассі й головне завдання яких – не згинути в тумані, не піти під лід і не втрапити у власні капкани.

 

Своєю чергою, фільм «Музей» розповідає про працівників Київського музею природничої історії, які вірні своїй роботі вже понад 50 років. І найголовніше для них не те, що твоя робота надважлива чи змінює світ, а те, що ти нею гориш. А стрічка «Великий прискорювач» – своєрідне есе, несподіваний погляд на академіка Віктора Глушкова, який винайшов Інтернет. Авторка ж проекту «UNDERWATER» шукатиме відповідь на питання, чому художниця Антігона спалила всі свої роботи й почала знімати похмурі фільми в жанрі порнохоррор.

 

Кадр з фільму «Underwater» Оксани Казьміної

 

«Багато історій, що народилися або розвинулися на нашому фестивалі, тепер пітчінгуються в Держкіно та представлені в програмах європейських і українських фестивалів. Наприклад, у програмі національного конкурсу ОМКФ покажуть «Ленінопад» Світлани Шимко, який було створено в рамках нашого конкурсу «The Guardian прямує в Україну», – розповідає Дар'я Бассель, програмна координаторка Docudays UA. – Майбутній рік української документалістики буде не менш багатим на яскраві прем'єри. Ми зібрали найцікавіші, на нашу думку, проекти, які нині є на різних етапах виробництва, і представимо їх професійній аудиторії в Одесі. Зараз наша діяльність щодо підтримки молодих режисерів/ок оформилася в окрему секцію – DOCU/PRO. Ми проводимо майстер-класи від українських та європейських професіоналів, пітчинг для документалістів. Каталог українських документальних проектів – також частина нашої індустріальної секції».

 

Подати проект до каталогу можна до 28 липня. Уже два роки поспіль презентації цього видання відбувалися на таких потужних кінофорумах, як британський Sheffield Doc/Fest, німецький DOK Leipzig, фестиваль документального кіно в Їглаві та Visions du Réel у Ніоні.

 

Презентація DOCS IN PROGRESS відбудеться 18 липня з 14:00 до 15:30 у приміщенні Одеської кіностудії (Французький Бульвар, 33). Вхід – за умовами акредитації індустріальної секції ОМКФ.

 

Чільне фото: кадр з фільму «Тато мамин брат» Вадима Ількова

XVI МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
Хіти повертаються! «Віддалений гавкіт собак» на фестивалі
Новини
Хіти повертаються! «Віддалений гавкіт собак» на фестивалі
Після буде можливість поспілкуватися з режисером
Новини
Глядацькі дні на фестивалі!
Новини
Глядацькі дні на фестивалі!
Новини
DOCU/PRO: додати в друзі?
Новини
DOCU/PRO: додати в друзі?
Індустрійна платформа на DOCUDAYS UA щоразу є майданчиком для зустрічей кінематографістів з усього світу
Новини
Фестивальні видання Docudays UA-2019
Новини
Фестивальні видання Docudays UA-2019
Докладно про всі фільми та програми цьогорічного Docudays UA. Скачуйте. Гортайте. Обирайте.
Новини
B2B Doc: продюсери зустрічають продюсерів під час фестивалю!
Новини
B2B Doc: продюсери зустрічають продюсерів під час фестивалю!
Новини
CURRENT TIME представляє: документальна історія про тренера інтуїтивн…
Новини
CURRENT TIME представляє: документальна історія про тренера інтуїтивного футболу
«Тренер» – спеціальний показ під час Docudays UA
Новини
Шість знакових стрічок видатного Олександра Коваля на Docudays UA
Новини
Шість знакових стрічок видатного Олександра Коваля на Docudays UA
Разом із Довженко-Центром презентуємо ретроспективу класика української документалістики!
Новини