XV Docudays UA змінює головний фестивальний центр

01 лютого 2018

Цьогоріч Docudays UA переїздить на Поділ, де фестивальним центром стане кінотеатр «Жовтень».  

 

«Ми змінюємо локацію, щоби поліпшити якість фестивальних показів, – пояснює арт-директор фестивалю Роман Бондарчук. – Тепер глядачі зможуть побачити наші фільми з тією якістю зображення й звуку, з якими їх задумали та втілили творці. Окрім того, ми спостерігаємо, як розвивається Поділ. Сьогодні там з’являється багато цікавих місць: хабів, творчих просторів, кав’ярень, галерей та ініціатив. Наразі ми формуємо насичену програму заходів у нових локаціях».

 

Утім команда Docudays UA не лишається осторонь подальшої долі Будинку кіно, який багато років був головною локацією найбільшої документальної події країни. Ми прагнемо звернути увагу на проблеми, з якими стикаються українські будинки культури. Це інертність державної системи щодо споруд культурного призначення та неефективний менеджмент усередині самих установ, що призводить до бідності технічного оснащення, неадаптованості будівель для людей з інвалідністю та комерціалізації публічного простору міста. Ми б дуже хотіли, аби Будинок кіно функціонував як кіноцентр із сучасними підходами та регулярною програмою, чутливою до актуальних соціальних проблем. Аби споруда Будинку кіно була відновлена й визнана пам'яткою архітектури. Однак щоб це відбулося, необхідно системно переосмислити діяльність Будинку кіно сьогодні. 

 

Кінотеатр «Жовтень» – один з небагатьох громадсько-культурних закладів початку 30-х років, що зберіг своє призначення, незважаючи на перебудови та зміни зовнішнього вигляду й планування. Над першим проектом кінотеатру працював відомий архітектор Валеріан Риков. Кінотеатр запрацював 29-го жовтня 1931 року. Після пожежі у 2014-му році споруда була реконструйована. Нині це один з найкращих столичних кінотеатрів, який має шість зручних залів для перегляду кіно. Особливість репертуару «Жовтня» – покази як українських фільмів, так і іноземного авторського кінематографа мовою оригіналу.

 

15-й Docudays UA триватиме з 23-го по 30-те березня. Стежте за новинами. Далі буде.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020