У фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» з’явилася сторінка у Фейсбуці

07 жовтня 2014

Після трагічних подій цієї зими команда Docudays UA довго вагалася, чи етично проводити фестиваль. Усі могли говорити лише про Майдан – на той момент це була найважливіша подія в житті країни. Чому ж тоді не зробити це засобами документального кіно – головного свідка подій і з часів віднайдення кінематографа як офіційного носія історичної правди?

 

«Ми звернулися до режисерів, які знімали події на Майдані, попросили їх дати по епізоду для альманаху. Адже на Docudays UA приїде багато іноземних гостей, і їм треба дати можливість побачити, що саме відбулося в Україні цієї зими, дати відчути потужну атмосферу єднання людей, всю тривогу й красу Революції гідності. Щоб люди, які на власні очі побачать на екрані Майдан, потім переказали друзям і родичам у своїх містах і країнах правду про наш народ і нашу Україну, – згадують продюсери фільму Дар’я Аверченко та Юлія Сердюкова. – Майже всі режисери, до яких ми звернулися, одразу погодилися й дали нам найкращі свої епізоди. І ми мали фантастичне відкриття фестивалю: глядачі плакали під «Пливе кача…» і стоячи співали гімн України разом із Мар’яною Садовською. Наші іноземні гості співали гімн разом із нами й дякували за можливість пережити цей досвід».

Далі проект «Євромайдан. Чорновий монтаж» почав отримувати лавину запитів на фільм із фестивалів у Голландії, Грузії, Канаді, Литві, Польщі, Чехії, Швеції, Швейцарії, Угорщині і навіть Росії. І відтепер детальніше відстежувати фестивальний маршрут проекту можна на його сторінці у Фейсбуці.

 

Дякуємо і вітаємо всіх авторів проекту! Вся історія «Євромайдану» – це історія про те, що об’єднані зусилля завжди ведуть до перемоги!

 

Авторський склад проекту:


Режисери: Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков

Сценарій: Юля Сердюкова

Монтаж: Роман Бондарчук

Музика: Антон Байбаков

Sound mixing: Борис Петер

Продюсери: Дар'я Аверченко, Юля Сердюкова, Роман Бондарчук.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020