Перформанс «Глибинні Мрії» та лекція про док.кіно на Гогольfesti

12 вересня 2014

14 вересня о 16:00 та о 20:00 на Гогольfesti відбудеться офіційна прем’єра театрального перформансу «Глибинні Мрії», який є новою версією вистави, присвяченої дослідженню мрій мешканців Донбасу. Перформанс створений фондом «Ізоляція», Національним центром театрального мистецтва імені Леся Курбаса та мистецькою групою ЯРА з Нью-Йоркського експериментального театру La MaMa. 

 

Реалізуючи проект «Глибинні мрії» у 2013 році у Донецьку, творча група зробила інтерв’ю з місцевою молоддю про їхні мрії та ставлення до рідного міста. За віком учасники інтерв’ю — ровесники України, молодої держави зі своїми мріями та незалежним шляхом розвитку. Нова версія проекту досліджує долі та шляхи цих молодих людей, і разом із тим — історію та долю країни. Перформанс ставить питання про справжній голос Донбасу — молодий, народжений поза часовими та ментальними межами Радянського союзу та разом з новою Україною.

 

Крім того, були розглянуті мрії будівників міста, поселенців степів та їхнього ставлення до рослинності та природи. Вирішивши звернутися до стародавнього, митці скористалися науковим фактом про те, що вугілля — це колишні дерева, це наче коріння всього. У постановці були використані фрагменти американської поезії, що режисерка Вірляна Ткач перекладала українською. Місцева молодь та творчі особистості брали участь у виставі. 

 

Монологи були написані Сергієм Жаданом.

 

Враховуючи актуальність тематики та зміни, що відбулися, цьогорічну версію «Глибинних мрій» було наповнено новими сенсами та адаптовано до сучасного контексту. Перформанс досліджує злиття мрії з ідентичністю людини, особливо у зв’язку з нещодавніми подіями та з огляду на історію регіону; а також здатність мрії впливати на майбутнє. З учасниками минулорічного проекту були проведені повторні інтерв’ю — багато з цих людей знаходяться за межами Донецьку, і розповідають про трансформації своїх мрій та сподівань. Ці інтерв’ю стали основою для текстів нової вистави.

 

Тізер перформансу тут

 

14 вересня о 14.30 фонд «Ізоляція» також представить лекцію Андрія Горохова на тему «Рух народного відеоспротиву «Донецьке документальне кіно», а також фільм, що був знятий спільно з донецькими документалістами.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Перспективне сусідство: Beldocs на Docudays UA-2020
Новини
Перспективне сусідство: Beldocs на Docudays UA-2020
Про можливості співпраці з сербським кінофестивалем у межах Ukrainian Doc Preview
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини