Репортаж Hromadske.doc з показу фільму «Війна за свій рахунок»

04 вересня 2014

На показ фільму «Війна за свій рахунок» до кінотеатру «Жовтень» зійшлися сотні людей, в тому числі Андрій Халпахчі, Михайло Іллєнко та інші діячі українського кінематографу. Проект Hromadske.doc підготував з цього приводу репортаж-роздум.

 

У фільмі йдеться про те, як відомий мандрівник і митець Леонід Кантер іде добровольцем у Нацгвардію, а режисер Іван Ясній вмовляє його взяти з собою маленьку камеру.

«Знімати було складно. Автомат справді заважав. Але хлопці дуже підтримували мене, розуміючи наскільки важливим може стати ця хроніка. В якийсь момент до нас перебрався комбат зі штабом. Час від часу він потрапляв до мене в кадр, де поставав в далеко не кращому світлі. Тож він і всі ті покидьки, які ганьблять українську армію почали виживати мене з батальйону. Тричі, нібито на підозрою у шпигунстві у мене відбирали зброю і відправляли «на профілактичні бесіди» в Ізюм, сподіваючись, що мене затримає СБУ. Але до їх великого розчарування я знаходив все більше прихильників, в тому числі серед керівництва АТО і врешті повертався на блок-пост. Тоді підступні командири вирішили обшукати мої речі знайти і знищити матеріал. Але хлопці сховали диск і передали його до Києва», - розповідає герой фільму.

 

Детальніше - у відео

 

Повтор стрічки відбудеться 6 вересня о 18:30 на espreso.tv.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020