Їглавський фестиваль відсвяткує своє 18-річчя

21 жовтня 2014

23 жовтня у чеському місті Їглава відкривається 18-й Міжнародний фестиваль документального кіно – один із наймасштабніших кінофорумів Центральної та Східної Європи. Саме Їглавський фестиваль іще з сімома європейськими фестивалями є засновником організації Doc Alliance, веб-ресурс якої, до речі, дає можливість переглядати документальне кіно онлайн.  

 

Цього року фестиваль робить особливий акцент на авторському й незалежному кіно, тому серед почесних гостей – філіппінський режисер і актор Кідлат Тахімік (Kidlat Tahimik), що у 70-х роках викликав фурор на Берлінському кінофестивалі. Серед новинок Їглавського фестивалю – дві нові конкурсні програми: Short Joy, де змагатимуться короткометражні стрічки, та First Lights – кращий дебют.

 

Зазначимо, що до конкурсної програми Between the Seas, де беруть участь фільми з Центральної та Східної Європи, теми яких стосуються політичних і культурно-історичних проблем, увійшов український проект, фільм-відкриття цьогорічного Docudays UA, «Євромайдан. Чорновий монтаж». У Чехії фільм представлятимуть його продюсер – Юлія Сердюкова та один із режисерів проекту – Роман Бондарчук.

 

Крім того, програмний директор Docudays UA Геннадій Кофман представлятиме фестиваль Docudays UA у рамках презентацій міжнародних фестивалів Festival Hub. У секції Festival Identity, що фокусується на зустрічі, співпраці та обміні ідеями працівників документального кіноринку, працюватиме програмний координатор Docudays UA Дар’я Бассель .

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020