27 березня: Що варто подивитись

26 березня 2014

Покази конкурсних програм добігають кінця, але перед церемонією закриття, де будуть оголошені переможці, є ще багато цікавих фестивальних показів та подій:

 

DOCU/ХІТИ

Непал форева / Nepal Forever, реж. Альона Полуніна / dir. Aliona Polunina, Росія / Russia, 2013, 88' 

Головні герої фільму – двоє російських політиків-комуністів, членів міської ради Санкт-Петербурга. Попри свій широкий світогляд, ці люди є палкими лєнінцями. Турбуючись про майбутнє світового комунізму, вони вирушають до Непалу з вельми делікатною місією – примирити дві місцеві комуністичні партії і таким чином пришвидшити неминуче настання ери «рівності та братерства» в всьому світі.

Зустріч із режисером

Будинок кіно. Червона зала. 15:00

 

РЕТРОСПЕКТИВА АНДРІЯ ЗАГДАНСЬКОГО

Помаранчева зима / Orange Winter, США / USA, 2006, 72' 

Вибори Президента України. Два кандидати: призначений «нащадок» влади Віктор Янукович та Віктор Ющенко – впливовий опозиційний лідер. Наступного дня після виборів провладні канали оголошують Віктора Януковича переможцем. Обурені жителі Києва виходять на вулиці… Так почалась Помаранчева революція.

Зустріч із режисером

Будинок кіно. Синя зала. 15:30.

 

DOCU/СПРОТИВ

Демонстрація / Demonstration, реж. Віктор Коссаковський / dir. Victor Kossakovsky, Росія / Іспанія / Russia-Spain, 2013, 70' 

29 березня 2012 року Іспанію охопили масові протести. В центрі Барселони протестувальники вийшли з-під контролю. Для стримування натовпу на вулицю вивели поліцію із травматичною зброєю. Дивовижно, але того дня єдиними відчиненими дверима виявилися двері Оперного театру, де саме давали балет «Дон Кіхот» на музику Леона Мінкуса.

Будинок кіно. Синя зала. 17:15

 

Майстерня DOCU/КЛАС

Майстер-клас Боріса Мітіча: «Вся індустрія документального кіно – пояснення в 5-ти малюнках»

Синхронний переклад

Світ документального кіно – це місце, куди більшість з нас потрапляє несподівано, і де ми проводимо чи більше, чи то менше часу, ніж розраховували. Кордони цього світу непередбачувані й нетривкі, вони нічого не залишають минулим і прийдешнім дослідникам. Але менше з тим, в нього є й певна химерна сталість – приємна та заспокійлива – ніщо не може перевершити ілюстративний гумористичний підхід у спробі його зобразити. 

«Кінопанорама». Мала зала. 12:00 

 

Майстер-клас Улдіса Секуліса: «Креативна документалістика в телевізійному форматі»

Синхронний переклад

Улдіс Секуліс створив незалежну кінокомпаню Vides Filmu Studija і здобув міжнародну премію Trailblazer на MIPDOC у Каннах, якою нагороджують найкращих документалістів. Він спродюсував майже чотири десятки документальних фільмів, іноді працюючи як оператор. Чимало з них, зокрема, «Дах над місячною доріжкою» (2001), «Казкова країна» (2004), «Теодор» (2006), «Троє чоловіків і рибний став» (2008) були показані у багатьох країнах світу. Він є співпродюсером документальних фільмів естонських, литовських, російських, німецьких, італійських, французьких та грузинських кінокомпаній. Зараз працює над виробництвом семи документальних стрічок.

«Кінопанорама». Мала зала. 14:00

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини