44-ий МКФ «Молодість» оголосив переможців

02 листопада 2014

Нагадаємо, що 44-й МКФ «Молодість» тривав в Києві з 25 жовтня до 2 листопада. Цьогорічна програма фестивалю була представлена понад 220 фільмами з 47 країн. Конкурсна програма «Молодості» традиційно складалася з трьох блоків міжнародного конкурсу: студентські фільми, короткометражні фільми, повнометражні фільми, та також Національного конкурсу, Міжнародного конкурсу «Молодість – дітям» та Міжнародного конкурсу «Сонячний зайчик». До шорт-листа Національного конкурсу було відібрано 31 стрічку.

 

Позаконкурсна програма фестивалю по традиції була представлена добірками франкомовного та німецькомовного кіно, Скандинавською панорамою та Словацьким фокусом, ретроспективами у «Столітті великих» та In Memoriam. Відбулося шість українських прем'єр. Фільми на гострі суспільно-політичні теми були представлені у категоріях «Кіно морального неспокою» та «Україна: Нові реалії». Програма Фестиваль фестивалів цьогоріч складалася з фільмів-переможців МКФ у Карлових Варах, Каннах, Роттердамі, Берліні.

 

Ґран-прі 44-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», головний приз, статуетку «Скіфський олень» та сертифікат на $ 10 000 отримав повнометражний фільм – «Десь там» (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі, Німеччина.

 

Переможець Міжнародного повнометражного конкурсу – фільм «Клас корекції» (Correction Class) Івана І. Твєрдовського, створений у ко-продукції Росії та Німеччини – був нагороджений статуеткою «Скіфський олень» і сертифікатом на $ 2 500.

Спеціальні відзнаки здобули: «Діфрет» (Difret) режисера Зересеная Бергане Мегарі (Ефіопія) та «Суд» (Court) індійського режисера Чайтаньї Тамгані.

 

Найкращим фільмом Міжнародного короткометражного конкурсу стала «Плоть і кров» (Flesh and Blood) Федеріко Ескуерро (Аргентина). Режисер отримав статуетку «Скіфський олень» і сертифікат на $ 2 500.

Спеціальну відзнаку в цій категорії здобув фільм «Вигадка» (Imagination) української режисерки Катерини Чепік.

 

Перше місце у Студентському міжнародному конкурсі посів фільм «Берлінська тройка» (Berlin Troika) режисера Андрєя Ґончарова (Німеччина).
 Режисер отримав статуетку «Скіфський олень» і сертифікат на $ 2 500.

Спеціальну відзнаку отримав фільм «Шлюбні розмови» (Conversations of a Marriage) режисера Ґільберто Ґонзалеса Пенії (Мексика, США). 

 

Міжнародне журі Національного конкурсу нагородило призом і дипломом за найкращий фільм конкурсу «Обличчя» (Faces) Нікона Романченка. Фільм отримав приз – статуетку «Скіфський олень» і сертифікат на $ 2 500. 

Спеціальні відзнаки Національного конкурсу:
Диплом журі «За творчу сміливість у дослідженні реальності» – фільм «Равлики» (Snails) Марини Вроди;
Диплом журі «За вміння простими засобами створити глибокий образ» – «Прості речі» (The Ordinary Things) Олександра Ратія.

 

Призи Екуменічного журі отримали два фільми:

Приз за найкращий короткометражний ігровий фільм: «Востаннє в Парижі» (Last Time Paris) режисера Руперта Гьоллера (Австрія)
Приз за найкращий повнометражний ігровий фільм: «Діфрет» (Difret) режисера Зересеная Бергане Мегарі (Ефіопія)

Спеціальна відзнака – Диплом за повнометражний ігровий фільм – дісталася стрічці «Десь там» (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі (Німеччина).

 

Приз журі ФІПРЕССІ отримала стрічка «Урок» (The Lesson) від режисерів Крістіни Ґрозевої та Петара Валчанова (Болгарія-Греція).

 

Переможцем конкурсу «Сонячний зайчик» став фільм «Усе ламається» (Something Must Break) шведського режисера Естера Мартіна Берґсмарка.

Спеціальні дипломи конкурсу отримали стрічки «Форт Б’юкенен» (Fort Buchanan) режисера Бенджаміна Кротті (Франція-Туніс) та «Зухвала» від режисерів Деніела Сіклса й Антоніо Сантіні (Пуерто-Рико).

 

Переможцем конкурсу «Молодість – дітям» став фільм «Чорні брати» (The Black Brothers) режисера Ксав'є Коллера (Німеччина-Швейцарія).

Спеціальним дипломом нагородили фільм «Дурниці» (Fiddlesticks) німецького режисера Файта Гелмера.

 

Приз глядацьких симпатій цього року вручали у чотирьох категоріях:

Найкращий фільм Повнометражного конкурсу: «Десь там» (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі (Німеччина); 
Найкращий фільм Студентського конкурсу: «Батьківська вантажівка» (My Father's Truck) режисера Маурісіо Осакі (Бразилія);
Найкращий фільм Короткометражного конкурсу: «Пункт допомоги» (Help Point) режисера Ендрю Марґетсона (Великобританія);
Найкращий фільм Національного конкурсу: «Дівчинка з риб'ячим хвостом» (The Fish­Tailed Girl) режисера Сергія Мельниченка.

 

Джерело: molodist.com

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020