Три вечори від Docudays UA на Українському фестивалі у Монреалі (Канада)

29 вересня 2014

Щороку Український фестиваль у франкомовній столиці Канади, Монреалі, збирає тисячі глядачів. Подію традиційно відзначають у вересні у парку, названому на честь України. Цьогоріч фестивалю виповнилося 15 років.

 

За ініціативи Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Українському фестивалі в Канаді була презентована програма кінопоказів із символічною назвою «Майдан».

 

Три вечори українська канадська громада і багатонаціональна аудиторія міста переглядала документальні стрічки про недавні події, що змінили історію України. До програми увійшли два повнометражні фільми – «Помаранчева зима» (реж. А.Загданський) та «Шахта №8» (реж. М.Каат), а також збірка коротких фільмів із альманаху «Відкритий доступ» і, власне, про Євромайдан, раніше показані в рамках Docudays UA у Києві.

 

 

Програму представляла Оксана Карпович, програмна координаторка Docudays UA. Презентація відбулися в приміщенні Спілки української молоді й супроводжувалися тривалим обговоренням фільмів й ситуації в Україні після перегляду.

 

«Вашій програмі вдалося підкреслити всю складність феномену Майдану. Я також відзначив численні зусилля вашої команди спростити деякі упередження і стереотипи, які часто затуманюють наше розуміння української ситуації. Я думаю, це також повинно стати надважливим завданням для сучасних медіа. Як на мене, саме ці зусилля надали вашій програмі неабиякої щирості. Фільми запропонували унікальний погляд на події, ту точку зору, що попросту ніколи не висвітлюється в мейнстрімних медіа. Таким чином, покази стали значним внеском у колективну рефлексію над Майданом», - написав один із відвідувачів програми, економіст, Кевін Юджес. 

 

Оксана Карпович

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020