«1/2 революції» в «Українському домі»

02 лютого 2014

Сьогодні ввечері Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA продовжує серію кінопоказів в «Українському домі» (вул. Хрещатик, 2) фільмом «1/2 революції» Каріма ель Хакіма і Омара Шарґаві.
 

Показ розпочнеться о 21:00. Вхід – традиційно вільний (бажано мати при собі посвідчення особи для ідентифікації самообороною Майдану).
 
 

Docudays UA долучається до роботи кіноклубу в культурному просторі виставкового центру «Український дім». Будівля, що перебуває під контролем протестувальників,стала центром самоорганізованих культурних та мистецьких ініціатив.

 

Вуличні протести та прагнення змін – явище, що особливо сколихнуло світ в останні роки. Події «Арабської весни», подібно до Євромайдану в Україні, стали простестом проти свавілля влади, прагненням до демократичних еволюцій. Усі вони дали поштовх до різних змін у суспільствах, а фільми про ці події стали темою спеціальної програми Docudays UA минулого року.

Фільм фестивальної програми «Арабська весна» - «1/2 революції» режисерів Каріма ель Хакіма та Омара Шарґаві – про єгипетську революцію 2011 року у Каїрі. Група друзів-активістів намагаються вижити і втриматися разом у той час, коли зовсім поряд, у їхньому районі неподалік площі Тахрір наростають хвилі протестів. На озброєнні в режисерів – лише відеокамери й залізна рішучість. Вони виходять на вулиці, аби зафіксувати історичні події, недоступні для світових ЗМІ.

 «Я дуже уважно спостерігав за ситуацією в Києві, і був уражений емоційним наповненням світлин звідти та рішучістю людей, які прагнуть змін, попри інтереси бюрократії, яка дбає про власні інтереси без, як видавалося, перспектив будьяких змін. Я щиро сподіваюся, що з теперішнього глухого кута можна буде знайти мирний політичний вихід». (Карім ель Хакім)

Модератор показу - правозахисник Максим Буткевич.

 

1 лютого Docudays UA розпочав свої кінопокази фільмом Павла Костомарова, Алєксандра Расторґуєва та Алєксея Півоварова «Строк» про лідерів російської опозиції та протести, а також фільмом українського режисера-документаліста Романа Бондарчука «Ромська мрія».

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини