Інтерв’ю з відомим американським документалістом Фредеріком Уайзменом

27 вересня 2014

Фредерік Уайзмен – незалежний режисер-документаліст, який зняв 39 документальних та 2 ігрові картини. У своїх стрічках він майстерно передає нюанси життя таких американських закладів, як в’язниці, лікарні, соціальні організації та школи. Цьогоріч 84-річний режисер отримав «Золотого лева» за досягнення у кінематографі на Венеціанському кінофестивалі, а також представив свій новий фільм «Національна галерея».

 

Уайзмен, юрист за освітою, почав знімати документальні фільми у 1967 році, коли йому вже виконалося 37. Його ім’я не дуже відоме пересічному глядачеві – важко стати зіркою, безпристрасно документуючи роботу американских державних інституцій. Його дебют «Божевілля у Тітікаті» відомий як «єдиний фільм, заборонений для прокату в США за іншими причинами, ніж непристойність та загроза національній безпеці».

 

Андрєй Карташов з Colta.ru поговорив з режисером під час Фестивалю документальних, короткометражних, анімаційних і експериментальних фільмів «Послання людині», що проходив у Санкт-Петербурзі.

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020