У пошуках дому разом з MitOst-фестивалем

10 вересня 2015

Що є спільним і відмінним у долях мігрантів-біженців в західній Європі й Сирії з долями українців, які змушені були покинути свої домівки на Сході Україні та стати внутрішніми переселенцями? Що таке «дім»? Як знайти новий «дім» та не втратити себе? 

Docudays UA запрошує на MitOst-фестиваль, який з 23 по 27 вересня збере у Івано-Франківську представників різних культур і спільнот з метою створення дружнього середовища для підвищення громадянської активності та сприяння культурному обміну. Саме тут ініціативна група «PRAVO. Берлінська група з прав людини в Україні» покаже чотири фільми з програми Docudays UA у рамках серії «У пошуках дому». Фільми торкаються різних сторін комплексних тем міграції та конструкції «іншості». 

 

По закінченню кожного фільму відбудуться обговорення з громадськими діячами Івано-Франківська. Модеруватиме покази правозахисниця Олександра Бінерт. Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

 

MitOst-фестиваль щороку мандрує від міста до міста. У попередні роки проходив у Новому Саді, Ляйпциґу, Чеських Будейовіцах та інших містах. 2008 року – в Ужгороді. Цього року Івано-Франківськ приймає цю міжнародну подію і разом з нею понад 200 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн. У фокусі цьогорічного MitOst-фестивалю теми урбаністики, екології, прав людини, міграції, неформальної освіти, єврейської та німецької спадщини в Івано-Франківську.

Організатор – міжнародна незалежна мережа активних людей MitOst.

 

Розклад показів

24 вересня

18:00 - «Зламані гілки» режисерки Аяли Шарот
Кінопоказ і дискусія за участі історикині Любові Соловки. 

20:00 - «Переслідувані» режисерки Ліваа Язі

Кінопоказ і дискусія за участі Сергія Никонорова (Донецьк/Івано-Франківськ), голови правління громадської організації «Д.О.М.48.24».

25 вересня

18:00 - «Це моя земля» режисерки Тамари Ерде 
Кінопоказ і дискусія за участі письменниці й перекладачки Галини Петросаняк та політолога, керівника Групи моніторингу прав національних меншин В'ячеслава Ліхачова (скайпом з Єрусалима).

21:00 - «Життя в раю – нелегали по сусідству» режисера Романа Вітала
Кінопоказ і дискусія за участі Ярослава Мінкіна, поета, громадського активіста, керівника МГО «СТАН» Луганськ/Івано-Франківськ).

Детальніше про MitOst-фестиваль

 

Кадр з фільму «Зламані гілки» 

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Перспективне сусідство: Beldocs на Docudays UA-2020
Новини
Перспективне сусідство: Beldocs на Docudays UA-2020
Про можливості співпраці з сербським кінофестивалем у межах Ukrainian Doc Preview
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Docudays UA оголошує набір волонтерів та волонтерок!
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Актуальні можливості для документалістів/-ок
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Новини
Стань DOCU/CITIZEN!
Приєднуйся до клубу друзів DOCUDAYS UA
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини
Підбиваємо підсумки Мандрівного Docudays UA-2019
Новини