The Guardian оголошує фіналістів

01 березня 2016

Оголошуємо шість документальних українських проектів, які змагатимуться за головні призи всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну». Троє з них отримають продюсерську підтримку та грошові призи для створення своїх фільмів.

 

Отже, журі конкурсу обрало такі проекти:

 

1. Аліса Коваленко «Аліна»

2. Гліб Жаворонков «Паромна переправа»

3. Світлана Шимко «Ленінопад»

4. Віктор Демідов «Несамовитий»

5. Семен Мозговий «Історія зимового саду»

6. Анна Акулевич «Джамала»

 

«Аліна» Аліси Коваленко — це історія про вісімнадцятирічну футболістку київської молодіжної жіночої футбольної команди «Атекс». Футбол, як каже авторка, це, напевно, єдине, що приносить дівчині щастя. Своїм фільмом режисерка хоче знайди відповідь на питання: чому дівчата йдуть у професійний спорт, як це відбувається і що в основі цього вибору в нашому суспільстві?

 

«Історія зимового саду» Семена Мозгового — це фільм про павільйон квітникарства колишнього ВДНГ та про неоднозначні почуття до радянської спадщини. За словами режисера, лише деякі співробітники виставки підтримують цей простір, вкладаючи туди власне життя, коли раптом приходять зміни.

 

Документальний фільм про українську співачку Джамалу Анна Акулевич описує як історію успіху талановитого музиканта, покликання якого набуло месіанського значення в умовах складної політичної ситуації в країні. Але перш за все авторка бачить цей фільм «інтимною історією тендітної жінки з серцем орла».

 

«Несамовитий» Віктора Демідова має бути оповіддю про лікаря Дениса Суркова, який навчає військовослужбовців та добровольців, як надати першу медичну допомогу в бою. Згідно з режисерським описом, це фільм про кохання, дружбу, громадянську позицію і порятунок людського життя на полі бою.

 

Документальний проект «Паромна переправа» Гліба Жаворонкова — це фільм про будівництво в районі села Орлівка Ренійського району переправи через Дунай. Ця територія знаходиться на стику народів і культур. Режисер ставить питання: чи зміниться життя бессарабського села? Хто першим попливе на другий берег Дунаю, та чи зустрінуться родичі після 70 років розлуки?

 

Історію «Ленінопад» Світлана Шимко описує як фільм, покликаний продемонструвати два підходи у ставленні до радянської спадщини. Не задля протиставлення чи порівняння цих ідей, а для того, щоб показати неоднозначність процесу декомунізації та того, що робити з привидами минулого в незалежній Україні.

 

З усіма відібраними фіналістами сконтактує координатор проекту, щоб погодити деталі участі у майстер-класі (23 та 24 березня) та пітчингу (31 березня), який пройде під час фестивалю Docudays UA. За результатами пітчингу журі обере трьох переможців. Грант до 5000 фунтів вручить своєму фаворитові британське видання The Guardian. По 3000 фунтів від Docudays UA та Британської Ради в Україні на виробництво авторських документальних стрічок отримають ще два проекти.

 

Визначатиме переможців журі конкурсу: Роман Бондарчук (режисер, арт-директор Docudays UA), Чарлі Філліпс (очільник відділу закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian), Сергій Буковський (український режисер документального кіно) та Крістін Бардслі (радник із питань кіно у Британській Раді).

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
23–30
березня 2018
4
днi до початку фестивалю

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA


Обличчя, Салоніки
DOCU/БЛОГ
Обличчя, Салоніки
Про лейтмотиви Міжнародного кінофестивалю в Салоніках ділиться у своєму блозі режисерка Поліна Мошенська
DOCU/БЛОГ
DOCU/КЛАС: від телеканалів до поезії документального кіно
Новини
DOCU/КЛАС: від телеканалів до поезії документального кіно
Про трьох китів, на яких тримається цьогорічна майстерня DOCU/КЛАС, розповідає його координаторка Ольга Бірзул
Новини
Ранкові зустрічі на Docudays UA
Новини
Ранкові зустрічі на Docudays UA
Ранкова кава з гостями фестивалю
Новини
Життя належить нам: «Екслібрис: Нью-Йоркська публічна бібліотека» Фре…
Новини
Життя належить нам: «Екслібрис: Нью-Йоркська публічна бібліотека» Фредеріка Вайзмена
24-го березня Docudays UA покаже новий фільм легенди документального кіно Фредеріка Вайзмана
Новини
«Документи епохи». Сенсаційна кінознахідка Довженко-Центру на Docuday…
Новини
«Документи епохи». Сенсаційна кінознахідка Довженко-Центру на Docudays UA
Довженко-Центр запрошує на музичний кіноперформанс
Новини
Між вірою та релігією. Програма «СВЯТА РІВНІСТЬ»
Новини
Між вірою та релігією. Програма «СВЯТА РІВНІСТЬ»
Про спецпрограму фестивалю «СВЯТА РІВНІСТЬ» розповідає програмна координаторка Ольга Бірзул
Новини
Повсякдення нетерпимості. Програма «НЕОНЕРІВНІСТЬ»
Новини
Повсякдення нетерпимості. Програма «НЕОНЕРІВНІСТЬ»
Цьогорічна програма НЕОНЕРІВНІСТЬ дозволить без необґрунтованих узагальнень подивитися на повсякдення нетерпимості та її носіїв
Новини