Docudays UA презентує фільм-відкриття

12 березня 2016

Настав час для нашого сюрпризу. Фільм-відкриття цьогорічного Docudays UA – документальна картина знаного режисера Віталія Манського. Український глядач уперше побачить «У променях сонця».

 

45 днів російський режисер документував життя в Пхеньяні – столиці Північної Кореї. Для того, щоб йому дозволили знімати в одній із найзакритіших країн світу, фільмувати довелося за наперед написаним сценарієм, затвердженим місцевими партійними робітниками. Утім північно-корейські товариші навіть не могли уявити, яку «послугу» зробили Манському.

 

«Я їхав в країну, якої не знав, я до цього не був у Північній Кореї. Усе, що я бачив, було для мене відкриттям. Я їхав знімати іншу картину. Але коли був втягненим і включеним у те, чому став свідком, я вважав своїм цивільним, кінематографічним, яким завгодно обов'язком поділитися власними спостереженнями з усіма вами. Поділитися, щоб, по-перше, ми всі розуміли й уявляли наше, не дай боже, майбутнє, тому що нас туди розвертає... Я, правда, хочу вас заспокоїти – Росія не стане Північною Кореєю, тому що це неможливо. Але навіть розворот у цей бік – абсолютна катастрофа, – розповів Віталій Манський під час дискусії з головним редактором журналу «Искусство кино» Данилом Дондуреєм. – І, по-друге, щоб ми розуміли, що означає, коли нам говорять, що наші дії – ну, наприклад, у Криму – підтримують такі прекрасні країни, як Північна Корея, Зімбабве, Куба й так далі; щоб ми розуміли, до якої міри падіння дійшла наша країна. Я був у Зімбабве, і я робив картину на Кубі, я знаю, про що кажу».

 

 

Віталій Манський – один із найвідоміших сучасних російських документалістів та продюсерів. Народився у Львові. Нині живе у Ризі. Він створив більше 30 фільмів і є одним із засновників національної премії «Лавровая Ветвь», яку присуджують за найкращі російські документальні фільми, та президентом незалежного Московського фестивалю документального кіно «Артдокфест».

 

Вхід на церемонію відкриття лише за запрошеннями. Повторний показ документального фільму «У променях сонця» відбудеться 26 березня о 12.00 у червоній залі «Будинку кіно». Режисер особисто представить стрічку на фестивалі.  

 

На фото кадр з фільму «У променях сонця»

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020