Зустрічайте фільм-відкриття фестивалю

06 березня 2018

Цього року фестиваль Docudays UA відкривається документальною стрічкою «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Туза-Ріттер.

 

«Якщо ти це хоч раз покажеш, то принаймні кілька людей зрозуміє, як не треба поводитись з іншими». Це слова Маріш, безправної кріпачки, що працює у нешляхетній родині сучасних панів. За борги жінку позбавили грошей, свободи, здоров’я, сімейних зв’язків і навіть її справжнього імені, яке вона наважиться назвати, лише повернувши собі почуття гідності. Маріш присвячений надзвичайно людяний і життєствердний фільм «Жінка в полоні». У Києві фільм представить його режисерка, операторка, монтажерка і повноцінна учасниця Бернадетт Туза-Ріттер.

 

 

Юлія Кузнєцова: Чому взагалі сьогодні існує рабство?

 

Бернадетт Туза-Ріттер: Думаю, що це глобальна проблема, проблема через систему і людей, які не звертають уваги. Навряд чи її можна вирішити, якщо тільки змінити систему. У фільмі ви бачите, що життя Маріш змінилося, коли я звернула на неї увагу. Я ніколи не казала їй, що робити, але мої відвідування, моя підтримка надали їй сил. І питання було не в грошах. Але коли їй потрібна була допомога, вона мала знати, де її знайти. Однак люди, що опинилися в такій ситуації, гадки не мають, що існує якась допомога. Тому що організації, що опікуються такими питаннями, мислять інакше, ніж жертви. І знайти допомогу дуже важко.

 

Юлія Кузнєцова: Чи ви не боялися, що якоїсь миті зйомка може перетворитися на експлуатацію героїні?

 

Бернадетт Туза-Ріттер: Я так не думаю. Я весь час їй говорила: «Якщо не хочеш, щоб я знімала – просто дай мені знати». Я завжди знала, що не треба знімати, коли їй соромно. Наприклад, коли вона плаче, я показую лише її руки. Для мене було дуже важливо зважати на її почуття. І фільм ніколи не був важливіший за неї саму як особистість. Тому я ніколи не відчувала, що роблю щось неправильно.

 

Повний текст розмови кінокритикині Юлії Кузнєцової з авторкою фільму читайте у нашому Фестивальному гіді. У інтерв'ю режисерка розповідає про проблему сучасного рабства, свою подвійну роль на зйомках і моральні виклики.

 

Вхід на церемонію відкриття лише за запрошеннями. 

 

Повторний показ документального фільму «Жінка в полоні» відбудеться 24-го березня об 11.15 у залі ГЕГЕМОН кінотеатру «Жовтень» (вхід за квитками).

 

Чільне фото: кадр з фільму «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Туза-Ріттер

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
Docudays UA шукає студентське журі!
Новини
Docudays UA шукає студентське журі!
Новини
Актуальні можливості для документалістів
Новини
Актуальні можливості для документалістів
Новини
Заява Docudays UA на підтримку київських кінотеатрів
Новини
Заява Docudays UA на підтримку київських кінотеатрів
Новини
ДОСВІД. «Це була моя планета»
DOCU/БЛОГ
ДОСВІД. «Це була моя планета»
Пропонуємо до читання серію блогів про досвід авторок та авторів документальних фільмів у конкурсах Docudays UA
DOCU/БЛОГ