Три кити «Живої бібліотеки»

15 лютого 2018

Щороку Docudays UA запрошує до «Живої бібліотеки». Щороку це унікальні досвіди й чесні розмови про побут, роботу, близьких. Це простір, де книжками є реальні люди. Про свій досвід читання «живої книги» розповідає куратор_ка проекту Олександра Назарова.

 

«Жива бібліотека? Жива?» – крутилося в моїй голові, коли мені вперше запропонували допомогти в координації цього проекту. Як таке можливо? Я ж пам’ятаю свої відвідини бібліотек – «живими» їх можна назвати лише в теорії. І зараз я замислююсь – чому «Жива бібліотека» жива? Що робить її тим місцем, куди люди продовжують приходити вже сім років поспіль, щоб розповідати про себе або ставити запитання тим, хто погодився стати «живими книгами»?

 

Щороку в останній тиждень березня нам вдається створити простір, у якому стає можливим блискуче поєднати простоту й невимушеність розмови з глибоким смислом особистих історій, що базується на трьох китах: Люди. Атмосфера. Місце.

 

Люди. Чоловік, який нарешті прокидається від співу птахів, а не бомб, після повернення із зони конфлікту, що на Сході України. Колишній споживач ін’єкційних наркотиків ділиться тим, як народився вдруге, а батьки трансґендерної дитини розповідають про свою боротьбу, любов і силу. І це лише деякі із захопливих історій стійкості й мужності, любові та прийняття, які розповідають наші книги – герої «Живої бібліотеки».

 

Атмосфера. Для того, щоб розповідати про себе, ділитися особистими історіями та досвідом пережитих травм, потрібна величезна сміливість. Для того, щоб ставити запитання – теж. На «Живій бібліотеці» не існує «непристойних» тем, а приватний формат спілкування дозволяє книгам і читачам довіряти один одному, хоча ще недавно вони були незнайомцями.

 

Місце. Жодної формальності – наші привітні бібліотекарки допоможуть визначитися, з ким вам хотілось б поспілкуватися. Познайомлять, а далі, розташувавшись у кріслі, ви зможете вже не дотримуватися тиші й побачити живу людину, таку ж, як і ми самі.

 

Стежте за анонсами на офіційній сторінці «Живої бібліотеки» у фейсбуці – ми приготували для вас багато сюрпризів! 

 

«Жива бібліотека» працюватиме у холі другого поверху кінотеатру «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26).

 

Чільне фото: «Жива бібліотека» під час Docudays UA-2017

Хай живуть рідкісні ресурси!
 3 — 13 
березня 2026
RAW DOC 2026. Стартував прийом заявок!
DOCU/ПРО
16 лютого 2026
RAW DOC 2026. Стартував прийом заявок!
DOCU/ПРО
16 лютого 2026
Коли солідарність стає дією: результати благодійного збору Мандрівног…
Новини
26 січня 2026
Коли солідарність стає дією: результати благодійного збору Мандрівного Docudays UA та БФ «Принцип надії»
Новини
26 січня 2026
Мережа DOCU/CLUB відкриває онлайн-кіноклуб Docudays UA
Новини
23 січня 2026
Мережа DOCU/CLUB відкриває онлайн-кіноклуб Docudays UA
Новини
23 січня 2026
Резистентність як універсальна задача: український фокус у Чилі
Культурна дипломатія
23 січня 2026
Резистентність як універсальна задача: український фокус у Чилі
Культурна дипломатія
23 січня 2026
Архів Війни представив на своєму YouTube-каналі відео «Мощун: як почи…
Новини
20 січня 2026
Архів Війни представив на своєму YouTube-каналі відео «Мощун: як починалося вторгнення»
Новини
20 січня 2026
Open call для громадських організацій: долучайтеся до співтворення ди…
Новини
19 січня 2026
Open call для громадських організацій: долучайтеся до співтворення дискусійного майданчика 23 Docudays UA
Новини
19 січня 2026
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2026
Новини
19 серпня 2025
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2026
Новини
19 серпня 2025