VR КІНОТЕАТР: тривимірні досвіди

15 березня 2019

Про можливості для документалістики, які відкриває технологія віртуальної реальності, уже традиційно можна буде поміркувати на фестивалі з проектами у VR КІНОТЕАТРІ.

 

Це інтерактивний проект «Неспокій VR». Це досвід, створений на базі неігрового фільму Дженніфер Брі, що здобув особливу відзнаку журі на фестивалі «Санденс» 2017 року. Занурюючись у переживання Джен її невидимої хвороби (синдром хронічної втоми), проект дозволяє відчути контраст між болісною самотністю домашнього ув’язнення та кінетичною свободою фантазійного внутрішнього ландшафту. 

 

Друга ж історія у цій програмі – хроніка українського 20-го лютого 2014 року з потужним акцентом на архівному матеріалі від режисерів Олексія Фурмана, Сергія Полежаки та Кирила Жилінського. На Docudays UA відбудеться cвітова прем’єра цієї стрічки. Завдяки VR-проекту «Наслідки VR: Євромайдан» глядачі зможуть пройти шляхом протестувальників, які билися за вулицю зі спецпризначенцями. В основі історії – хроніка того дня й архівні відеозаписи. Спогади очевидців, зняті у форматі 360° як відеоінтерв’ю, записані на тих самих місцях, де вони стояли того трагічного ранку.

 

«Для мене це безпрецедентний проект з позиції кількості викликів, що походять з дуже різних світів, – зазначає Олексій Фурман, один із режисерів проекту «Наслідки VR: Євромайдан». – Як розповісти історію у віртуальному тривимірному просторі? Яким саме способом ми додамо розповіді очевидців про події 20 лютого 2014 року? Як оптимізувати настільки велику тривимірному модель? Коли ми сформували концепцію й почали втілювати проект, виклики стали переважно технічними й, що важливо, унікальними. У фільмі глядачі йдуть вгору вулицею Інститутською, яку ми командою відсканували протягом 2017–2018 років за допомогою фотокамер і дронів. І на основі настільки великої тривимірної моделі так документальні історії ще не розповідав ніхто. Розповідь про цей день у VR дозволяє нам відсікти простір для міфотворчості. І це стає справжнім віртуальним музеєм найтрагічніших годин Революції Гідності у VR”.

 

«Віртуальна реальність – новий медіум для розповіді історій. У ньому мало сформованих правил, що дає нам абсолютну свободу, але також перетворює втілення певних рішень у суцільний метод проб. Але вона вбирає в себе багато найкращих рис кіно, театру, живого перформансу, експозиції музею, відеоігор. І глядач має змогу взаємодіяти з проектом фізично, отримуючи те, що піонери VR-сторітеллінгу люблять називати «досвідом», – додає Олексій Фурман.

 

VR КІНОТЕАТР діятиме в Креативному просторі IZONE з 23 до 27 березня включно (11:00 – 19:00), 28 березня (11:00 – 17:00). Вхід – вільний.

 

Чільне фото: кадр з проекту «Наслідки VR: Євромайдан»

XVI МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
22–30
березня 2019
Актуальні можливості для документалістів
Новини
Актуальні можливості для документалістів
Найспекотніший місяць для важливих дедлайнів!
Новини
Кінофестиваль у Салоніках: крізь обрії
DOCU/БЛОГ
Кінофестиваль у Салоніках: крізь обрії
Українська режисерка Поліна Мошенська ділиться у своєму блозі кінематографічними відкриттями фестивалю в Салоніках
DOCU/БЛОГ
«Шляхи до ефективної протидії кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні…
Новини
«Шляхи до ефективної протидії кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні»
Новини
Два українських фільми отримали гранти на Global Short Docs Forum
Новини
Два українських фільми отримали гранти на Global Short Docs Forum
З 26-го до 29-го березня включно в Києві під час Docudays UA відбувся унікальний воркшоп для авторів/-ок короткометражних фільмів – Global Short Docs Forum
Новини
Дякуємо усім за Docudays UA-2019!
Новини
Дякуємо усім за Docudays UA-2019!
Новини
«Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини»
DOCU/БЛОГ
«Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини»
27–28 березня в межах IV Всеукраїнської конференції «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини» відбулася зустріч представників та представниць ста п’ятдесяти кіноклубів Docudays UA при громадських і правозахисних організаціях, бібліотеках, освітніх закладах, галереях і закладах пенітенціарної системи
DOCU/БЛОГ
29 та 30 березня: найцікавіше у глядацькі дні
Новини
29 та 30 березня: найцікавіше у глядацькі дні
Новини