Каталог української документалістики

Щороку Docudays UA готує до випуску каталог українських документальних фільмів, продакшн-компаній, студій, кінофестивалів та дистриб'юторів неігрового кіно.

 

Цього року до каталогу ввійдуть фільми та кінопроекти 2018 – 2020 років випуску, і роботи, що перебувають зараз на етапі розробки й виробництва. А також інформація про незалежні продакшн-компанії, продюсерів, кіно- та телестудії, які займаються виробництвом документального кіно, постпродакшн-студії, кінофестивалі та дистриб’юторів неігрового кіно в Україні.

 

Які фільми та проекти ми шукаємо?

 

До каталогу ввійдуть фільми й проекти креативної документалістики. Нам цікаві роботи, у яких автори творчо працюють із формою, експериментують, однак зрозумілі глядачеві та мають важливе соціальне повідомлення. Ми не ставимо жодних обмежень щодо тривалості фільмів і включаємо до каталогу як короткометражні, так і повнометражні роботи.

 

Креативна документалістика

 

Docudays UA завжди фокусувався на креативних документальних фільмах. Нам важливий погляд автора. Документаліст – художник, а не журналіст. Там, де журналіст має на меті представити реальність настільки об’єктивно, наскільки це тільки можливо, художник прагне передати власну ідею. Закони журналістики не збігаються із законами документалістики. Неігровим фільмам притаманні інші критерії якості.

 

Зміст

 

Кожен гарний документальний фільм своєчасний, рефлексує й аналізує зміни в соціумі, події місцевого та світового масштабів. Однак ми не чекаємо репортажу з місця подій, художник – це той, хто тримає люстро, у якому відображується наш cвіт.

 

Форма

 

У гарному документальному фільмі форма не менш важлива за зміст. Docudays UA насамперед цікавлять фільми з авторським почерком. Байдуже, чи буде фільм змонтований із хронікальних кадрів, знятий на мобільний телефон або високотехнологічну камеру RED.

 

Комунікація

 

Гарний документальний фільм апелює до нас. Документальні стрічки змушують глядача думати, ставити запитання, дискутувати.

 

Баланс

 

Docudays UA показує не тільки глядацькі хіти. Ми не зосереджуємося винятково на соціально значимих фільмах. Ми шукаємо рівновагу між змістом, формою й комунікацією, і це для нас запорука успішного фестивалю. За такими критеріями ми й будемо вибирати фільми та проекти для третього видання каталогу української документалістики.

 

Дедлайн

 

1 серпня 2019-го року.

 

Анкета для кінопроектів: DEVELOPMENT / WORK-IN-PROGRESS / COMPLETED FILM

Анкета для організацій: FILM PRODUCTION / POST PRODUCTION / FILM FESTIVAL / DISTRIBUTOR

 

Видання каталогу відбувається за підтримки Державного агенства України з питань кіно та Посольства Швеції в Україні.

 

 

 

ЧЕТВЕРТИЙ КАТАЛОГ (завантажити) 

ТРЕТІЙ КАТАЛОГ (завантажити)

 

 

ДРУГИЙ КАТАЛОГ (завантажити)

 

 

ПЕРШИЙ КАТАЛОГ (завантажити)

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020